07:58 | 04.12.12 | Նորություններ | 5399
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ Բրյուսովի անվան լեզվաբանական համալսարանում կսկսի գործել ինտերնետ հասանելիությամբ 9 համակարգչով ապահովված լսարան:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը համալրել է լսարանը, մասնավորապես, «Home-Zone Turbo» փաթեթի շրջանակում գործող 3G երթուղիչով, փոխանջատիչներով, ինչպես նաեւ ինտերակտիվ գրատախտակով:
«Մասնագիտացման հարցում շոշափելի արդյունք արձանագրելու համար, չափազանց կարեւոր է ուսանողին առաջարկվող գործիքը: Նորարար լուծումներով կահավորված լաբորատորիան եւ տեխնիկայի ժամանակակից միջոցներից օգտվելու հնարավորությունը ուսանողությանը թույլ կտան ավելի արագ բացահայտել իր մտավոր ներուժը: Դա կարեւոր հիմք է` հատկապես ճշգրիտ գիտությունների հատվածում մեր երկրի մրցակցային առավելությունը լիարժեք դրսեւորելու համար»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

07:58 | 04.12.12 | Новости | 5394
При поддержке ВиваСелл-МТС в Лингвистическом университете им. Брюсова открылась компьютерная аудитория с 9 компьютерами.
ВиваСелл-МТС оснастила аудиторию, в частности, 3G маршрутизатором и интерактивной доской, сообщили в компании.
«Для достижения ощутимого прогресса в специализации чрезвычайно важен инструмент, предлагаемый студенту. Лаборатория, оснащенная инновационными решениями, позволит студентам быстрее раскрыть свой интеллектуальный потенциал», - отметил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.