05:42 | 06.12.12 | Նորություններ | 5715
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Հիմնադրամը եւ «Շեն» բարեգործական հասարակական կազմակերպությունը շարունակում են Հայաստանի խոցելի համայնքների զարգացմանն ուղղված բարեգործական ծրագրի իրականացումը, որոնց առանցքում շարունակում են մնալ երեխաները` կրթություն, առողջություն, նախադպրոցական եւ մարզական դաստիարակություն:
Բարեգործական ծրագրերի շրջանակներում Սյունիքի մարզի Շինուհայր գյուղում ստեղծվել է նոր մարզադահլիճ: Շինուհայրն ունի 3000 բնակիչ, որոնցից 438-ը դպրոցահասակ են: Նախատեսվում է, որ մարզասրահը կօգտագործվի ոչ միայն աշակերտների, այլ նաեւ համայնքի մյուս բնակչների կողմից:
«Orange Հիմնադրամն իր ուշադրության կենտրոնում է պահում այն խնդիրները, որոնք վերաբերում են երեխաներին եւ խոցելի գյուղական համայնքներին, եւ սրանք առաջին մարզադահլիճները չեն, որոնց բացմանը մենք աջակցում ենք Հայաստանի մարզերում: Այս մարզադահլիճը թույլ կտա, հատկապես ձմեռային ամիսներին, երբ գյուղի բնակիչները սովորաբար հանգստի են անցնում գյուղատնտեսական աշխատանքներից, կազմակերպել այն ակտիվ ու առողջ կերպով», - ասել է Orange Արմենիա Հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Մարզադահլիճի կահավորման համար Orange-ը տրամադրել է 2,241,000 դրամ:
Orange-ի աջակցությամբ արդեն յոթ այլ մարզադահլիճներ են բացվել Հայաստանի տարբեր մարզերում. Մալիշկայում (Վայոց Ձոր), Դավիթ Բեկում (Սյունիք), Բասենում, Արեւշատում եւ Մարմաշենում (Շիրակ), Ջուջեւանում եւ Նոյեմբերյանում (Տավուշ) :

05:42 | 06.12.12 | Новости | 5665
Ереван/Медиамакс/. Фонд Orange и благотворительная общественная организация «Шен» продолжают реализацию благотворительных программ, направленных на развитие уязвимых общин Армении. Приоритетом программ продолжают оставаться образование, здоровье, дошкольное и спортивное образование.
В рамках благотворительной программы в селе Шинуайр Сюникского марза был создан новый спортзал. В Шинуайре 3000 жителей, из которых 438 - школьного возраста. Планируется, что спортзалом будет пользоваться не только школьники, но и другие жители общины.
«Фонд Orange держит в центре своего внимания проблемы детей и уязвимых сельских общин, и это не первые спортзалы, открытию которых мы содействуем в марзах Армении» , - заявил председатель Фонда Orange Армения Франсис Желибтер.
Для оснащения спортзала Orange выделил 2,241,000 драмов.
При содействии Orange открылись спортзалы в 7 селах Армении: в Малишке (Вайоц Дзор), Давит Беке (Сюник), Басене, Аревшате и Мармарашене (Ширак), Джуджеване и Ноемберяне (Тавуш).