07:08 | 06.12.12 | Նորություններ | 4700
Երեւան/Մեդիամաքս/. Էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիան ԱրմենՏելի (ապրանքանիշը` Beeline) աջակցությամբ կազմակերպում է արտաճանապարհային մեքենաների Jeep Trial կարգի միջազգային «Զանգեզուր Extreme 2012» բաց մրցարշավ, որը տեղի կունենա դեկտեմբերի 16-ին Սյունիքի մարզի Կապան քաղաքում:
Մասնակիցները կհաղթահարեն արհեստական եւ բնական խոչընդոտներով դժվար անցանելի ճանապարհներ: Մրցուղու հատվածներից մեկը նախատեսում է ավտովերհանի կիրառում: Հաղթող կճանաչվեն այն մարզիկները, որոնք ամենաարագ կհաղթահարեն մրցուղին` նվազագույն տուգանային միավորներով, հայտնել են ԱրմենՏելում:
«Առաջիկա մրցույթով մենք ամփոփում ենք 2012 թ-ի արտաճանապարհային մեքենաների Էքստրեմալ սպորտաձեւի աշուն-ձմեռ մրցաշարը: «Ադրենալին» ասոցիացիայի հետ մեկ տարվա համագործակցության շրջանակում կաղզմակերպվել է Էքստրեմալ մարզաձեւերի 10 մրցույթ: «Զանգեզուր Extreme 2012» մրցույթը կդառնա Հայաստանի մարզերում կազմակերպված 5-րդ միջոցառումը: ԱրմենՏել ընկերությունն իր կորպորատիվ սոցիալական ռազմավարության շրջանակում ձգտում է հավասարապես աջակցել երիտասարդկան ծրագրերին ինչպես մայրաքաղաքում, այնպես էլ մարզերում: Կապանում մրցույթը կանցկացվի առաջին անգամ եւ մենք վստահ ենք, որ կբաձրացնենք Էքստրեմալ մարզաձեւերի հանդեպ Սյունիքի մարզի երիտասարդների հետաքրքրվածությունը, դարձնելով հետագա մրցույթներն ավելի վառ, գունեղ եւ հետաքրքիր», - նշել է ԱրմենՏելի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Մրցույթին մասնակցելու համար հրավիրված են մարզիկներ Իրանից եւ Վրաստանից: Պրոֆեսիոնալ մարզիկների հետ միասին, ուժերը չափելու հնարավորություն կունենան նաեւ բոլոր ցանկացողները, ովքեր կհամապատասխանեն կանոնակարգի պահանջներին: Մանրամասների գրանցումը բաց է` «Ադրենալին» ասոցիացիայի 010228085 հեռախոսահամարով կամ ք. Կապան, Ռաֆայել Մինասյանի փ. 14 հասցեով:

07:08 | 06.12.12 | News | 4950
Yerevan/Mediamax/. \"Adrenalin\" extreme sports association with ArmenTel (Beeline trademark) support is organizing an open international Jeep Trial championship for off-road vehicles.
\"Zangezur Extreme 2012\" championship will be held in the town of Kapan of Syunik marz of Armenia on December 16.
The participants will compete in the speed overcoming a rough road with artificial and natural barriers. There will be a vehicle whip in one of the sections of the road at a total length of over 1km. Sportsmen who pass the road at maximum short time with a minimum number of penalty points will win the contest.
\"The upcoming contest will be the final one in fall-winter season 2012 of extreme automobile sports. Over the year of cooperation of \"ArmenTel\" with \"Adrenalin\" extreme sports association, 10 championship in various types of extreme sports were organized in Armenia. \"Zangezur Extreme 2012\" contest will be the fifth event in Armenian regions. Within the strategy of social responsibility, \"ArmenTel\" strives to support programs for youth both in the capital and the country\'s regions. Kapan will host the contests for the first time and we believe we will be able to enhance the popularity of the extreme sports among youth of the Syunik marz and make the further contests brighter, more colorful and interesting with Beeline\", said ArmenTel CEO Igor Klimko.
Sportsmen from Georgia and Iran are invited to take part in the championship. All the auto sport lovers may also be able to take part in the tournament. Participants may register by the phone number of \"Adrenalin\" extreme sports association - 010 22-80-85 - or at: 14 Rafael Minasyan, town of Kapan.