07:08 | 06.12.12 | Նորություններ | 4700
Երեւան/Մեդիամաքս/. Էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիան ԱրմենՏելի (ապրանքանիշը` Beeline) աջակցությամբ կազմակերպում է արտաճանապարհային մեքենաների Jeep Trial կարգի միջազգային «Զանգեզուր Extreme 2012» բաց մրցարշավ, որը տեղի կունենա դեկտեմբերի 16-ին Սյունիքի մարզի Կապան քաղաքում:
Մասնակիցները կհաղթահարեն արհեստական եւ բնական խոչընդոտներով դժվար անցանելի ճանապարհներ: Մրցուղու հատվածներից մեկը նախատեսում է ավտովերհանի կիրառում: Հաղթող կճանաչվեն այն մարզիկները, որոնք ամենաարագ կհաղթահարեն մրցուղին` նվազագույն տուգանային միավորներով, հայտնել են ԱրմենՏելում:
«Առաջիկա մրցույթով մենք ամփոփում ենք 2012 թ-ի արտաճանապարհային մեքենաների Էքստրեմալ սպորտաձեւի աշուն-ձմեռ մրցաշարը: «Ադրենալին» ասոցիացիայի հետ մեկ տարվա համագործակցության շրջանակում կաղզմակերպվել է Էքստրեմալ մարզաձեւերի 10 մրցույթ: «Զանգեզուր Extreme 2012» մրցույթը կդառնա Հայաստանի մարզերում կազմակերպված 5-րդ միջոցառումը: ԱրմենՏել ընկերությունն իր կորպորատիվ սոցիալական ռազմավարության շրջանակում ձգտում է հավասարապես աջակցել երիտասարդկան ծրագրերին ինչպես մայրաքաղաքում, այնպես էլ մարզերում: Կապանում մրցույթը կանցկացվի առաջին անգամ եւ մենք վստահ ենք, որ կբաձրացնենք Էքստրեմալ մարզաձեւերի հանդեպ Սյունիքի մարզի երիտասարդների հետաքրքրվածությունը, դարձնելով հետագա մրցույթներն ավելի վառ, գունեղ եւ հետաքրքիր», - նշել է ԱրմենՏելի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Մրցույթին մասնակցելու համար հրավիրված են մարզիկներ Իրանից եւ Վրաստանից: Պրոֆեսիոնալ մարզիկների հետ միասին, ուժերը չափելու հնարավորություն կունենան նաեւ բոլոր ցանկացողները, ովքեր կհամապատասխանեն կանոնակարգի պահանջներին: Մանրամասների գրանցումը բաց է` «Ադրենալին» ասոցիացիայի 010228085 հեռախոսահամարով կամ ք. Կապան, Ռաֆայել Մինասյանի փ. 14 հասցեով:

07:08 | 06.12.12 | Новости | 4989
Ереван/Медиамакс/. Ассоциация экстремального спорта «Адреналин» при поддержке АрменТел (торговая марка Beeline) организует открытое международное первенство по управлению внедорожниками в классе Jeep Trial.
Соревнование «Зангезур Extreme 2012» пройдет 16 декабря в городе Капан Сюникского марза Армении.
Участники будут соревноваться на скорость преодоления труднопроходимой трассы с искусственными и естественными препятствиями. На одном из участков трассы общей протяженностью более километра предусмотрено использование автомобильной лебедки. Победителями станут спортсмены, прошедшие трассу за максимально короткое время при минимальном количестве штрафных баллов.
«Предстоящим соревнованием мы завершаем осенне-зимний сезон 2012 года в экстремальных видах автомобильного спорта. За год сотрудничества «АрменТел» с Ассоциацией экстремального спорта «Адреналин» в Армении организованно десять соревнований по различным видам экстремального спорта. Соревнование «Зангезур Extreme 2012» станет пятым по счету мероприятием в регионах Армении. В рамках стратегии социальной ответственности «АрменТел» стремится в равной степени содействовать программам для молодежи, как в столице, так и в регионах страны. В Капане соревнования пройдут впервые, и мы верим, что сможем поднять популярность экстремального спорта среди молодежи Сюникского марза и сделать последующие соревнования с Beeline еще ярче, красочнее и  интереснее», - сказал Генеральный директор АрменТел Игорь Климко.
Для участия в соревновании приглашены спортсмены из Грузии и Ирана. В первенстве могут принять участие и любители автомобильного спорта. Регистрация участников открыта по телефонному номеру армянской ассоциации экстремального спорта «Адреналин» - 010 22-80-85 или по адресу: город Капан, улица Рафаела Минасяна 14.