00:05 | 12.12.12 | Նորություններ | 3421
Երեւան/Մեդիամաքս/. Plug and Play ընկերության տեխնոլոգիական կենտրոնն ավելացրել է Հայաստանին միջազգային սթարթափների իր ծրագրին, ինչը խորհրդանշվեց վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի այցով ընկերություն:
Այս ծրագրին մասնակցության շնորհիվ յուրաքանչյուր եռամսյակ մեկ հայկական սթարթափ կգործուղվի Սիլիկոնյան հովիտ՝ Sunnyvale բիզնես-ինկուբատոր, գրում է Silicon Valley Business Journal-ը:
Հայաստանը թվով չորրորդ հետխորհրդային երկիրն է, որը մասնակցում է տվյալ ծրագրին` Ռուսաստանից, Ղազախստանից եւ Տաջիկստանից հետո:
«Այս երկրները, աշխատելով մեզ հետ, ձգտում են զարգացնել սթարթափների մշակույթը», - նշել է Plug and Play-ի գլխավոր տնօրեն Սաեդ Ամիդին:

00:05 | 12.12.12 | Новости | 3412
Ереван/Медиамакс/. Технологический центр Plug and Play вовлек Армению в свою международную программу стартапов, что ознаменовалось визитом премьер-министра Армении Тиграна Саргсяна в компанию.
Благодаря участию в этой программе каждые три месяца один армянский стартап будет посещать бизнес-инкубатор Sunnyvale в Силиконовой долине, пишет  Silicon Valley Business Journal.
Армения является четвертой постсоветской страной после России, Казахстана и Таджикистана, которая принимает участие в данной программе.
«Работая с нами, эти страны стремятся развить культуру стартапов», - отметил CEO Plug and Play Саед Амиди.