05:40 | 12.12.12 | Նորություններ | 2708
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը դեկտեմբերի 11-ին այցելել է Սիլիկոնյան հովտում գտնվող IBM ընկերության կենտրոնակայան:
Ընկերության հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ստեղծել համատեղ աշխատանքային խումբ, որը կուսումնասիրի երկկողմ  համագործակցության հնարավորությունները, ներուժն ու հեռանկարները, հայտնել են կառավարության մամլո ծառայությունում:
Ընկերության ներկայացուցիչները կայցելեն Հայաստան եւ կծանոթանան ՏՏ ոլորտում գործող ընկերություններին, ֆունդամենտալ գիտությամբ զբաղվող հաստատությունների գործունեությանը:
Աշխատանքային խումբը մինչեւ 2013թ. առաջին եռամսյակի ավարտը կներկայացնի ուսումնասիրության արդյունքները, ինչի հիման վրա էլ ՀՀ կառավարության եւ IBM-ի միջեւ կկնքվի համաձայնագիր՝ հետագա համատեղ ծրագրի իրականացման մասին:

05:40 | 12.12.12 | Новости | 2716
Ереван/Медиамакс/. Делегация во главе с премьер-министром Армении Тиграном Саргсяном посетила 11 декабря штаб-квартиру компании IBM в Силиконовой долине.
С компанией была достигнута договоренность о создании совместной рабочей группы, которая будет рассматривать возможности двустороннего сотрудничества, потенциал и перспективы, сообщили в пресс-службе правительства.
Представители компании прибудут в Армению и ознакомятся с компаниями, действующими в сфере ИТ, а также деятельностью учреждений, занимающихся фундаментальной наукой.
Рабочая группа до конца первого квартала 2013 года представит результаты исследования, на основе чего между правительством Армении и IBM будет заключено соглашение для дальнейшей реализации совместной программы.