02:47 | 08.01.13 | Նորություններ | 5376
“Վիմպելկոմ” ընկերության “ԱՊՀ” բիզնես միավորումը այսօր հանդես է եկել հայտարարությամբ, համաձայն որի “ԱրմենՏել” ՓԲԸ (Beeline ապրանքանիշ) բջջային հատվածի տնօրենի պաշտոնին է նշանակվել Սերգեյ Զակուրաեւը:
Նա իր պարտականություններին կանցնի 2013թ. հունվարի 14-ից:
Մեկնաբանելով նշանակումը՝ Վիմպելկոմ-ի “ԱՊՀ” բիզնես միավորման ղեկավար Դմիտրի Կրոմսկին նշել է, որ ավելի վաղ Վրաստանում Beeline-ը ղեկավարած Սերգեյ Զակուրաեւի ղեկավարությամբ ընկերությունը շարունակել է դինամիկ աճել եւ ավելացնել շուկայի մասնաբաժինը:
«Հայաստանում մեր աշխատանքի էլ ավելի մեծ հնարավորություններ կան ծավալների աճի համար: Նոր ռազմավարության համաձայն, ԱրմենՏել-ի բջջային բիզնեսը դարձել է ընկերության առանձին միավոր` տվյալ հատվածի վրա ավելի մեծ ուշադրություն սեւեռելու նպատակով: Ես վստահ եմ, որ Սերգեյի փորձը 4 երկրներում Beeline-ի մասնակցությամբ բիզնեսի տարբեր հատվածներում դրական ազդեցություն կունենա Հայաստանում անլար ծառայությունների զարգացման համար»,- ասել է Կրոմսկին:
«Չնայած բջջային կապի ծառայությունների որակի եւ հասանելիության ուղղությամբ կատարված աշխատանքների հսկայական ծավալներին` մենք դեռեւս շատ անելիքներ ունենք: Ես վստահ եմ, որ բիզնեսի տարբեր ոլորտներում հստակ ուղղվածության շնորհիվ մենք կկարողանանք նոր գաղափարներ բերել ծառայությունների կառուցման մեջ»,- նշել է Սերգեյ Զակուրաեւը:
Սերգեյ Զակուրաեւը ծնվել է 1974թ. մարտի 25-ին Ստավրոպոլում:
2003 թվականից աշխատում է ՎիմպելԿոմ-ում` նախ որպես Հարավային տարածաշրջանում բիզնեսի զարգացման տնօրեն, Beeline-ի Ստավրոպոլի եւ Ռոստովի մասնաճյուղերի տնօրեն: 2008թ. հոկտեմբերին նշանակվել է Beeline-ի Վյետնամում բիզնեսի գծով զարգացման տնօրեն: 2011թ. հունվարից աշխատել է որպես Unitel Co. Ltd ընկերության տարածաշրջանային զարգացման տնօրեն, իսկ 2011թ. դեկտեմբերին նշանակվել է Mobitel Co. Ltd-ի (Վրաստան) գլխավոր տնօրենի պաշտոնում:

02:47 | 08.01.13 | Новости | 5117
Бизнес-единица «СНГ» компании Вымпелком выступила сегодня с заявлением о назначении Сергея Закураева на должность директора мобильного блока ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline).
Сергея Закураев приступит к исполнению своих обязаннностей 14 января 2013 года.
Комментируя назначение, глава бизнес-единицы «СНГ» Вымпелком Дмитрий Кромский отметил, что под руководством Сергея Закураева, который ранее возглавлял Beeline в Грузии, компания продолжила динамично расти и наращивать долю рынка.
«В Армении масштабы нашей работы открывают еще большие возможности для роста. Согласно новой стратегии, мобильный бизнес АрменТел стал отдельной единицей компании с целью усиления фокуса на данном сегменте. Я уверен, что опыт Сергея в различных сферах бизнеса в четырех странах присутствия Beeline положительно отразится на развитии беспроводных услуг в Армении».
«Несмотря на огромный объем проделанных работ с целью улучшения качества и доступности услуг сотовой связи, нам еще предстоит многое сделать. Я уверен, что с четким фокусом на отдельных сегментах бизнеса мы сможем привнести новые идеи в построение услуг мирового качества», - отметим Сергей Закураев.
Сергей Закураев родился 25 марта 1974 года в Ставрополе. В 1995г. он закончил Высший авиационный и инженерный колледж Ставрополя и продолжил обучение в Академии народной экономики при правительстве РФ, получив в 2003г. степень магистра бизнес-администрирования.
Сергей Закураев начал карьеру менеджера в 1999г. в качестве директора по развитию бизнеса ЗАО «СтавТелеСот». С 2003г. Сергей Закураев работает в ВымпелКоме, сперва в качестве директора по развитию бизнеса в Южном регионе, директора Ставропольского и Ростовского филиалов Beeline. В октябре 2008г. Сергей был назначен директором по развитию бизнеса Beeline во Вьетнаме. С января 2011г. он работал в качестве директора по региональному развитию Unitel Co. Ltd, а в декабре 2011 был назначен гендиректором Mobitel Co. ltd. (Грузия). Сергей Закураев женат, имеет двоих сыновей.