02:47 | 08.01.13 | Նորություններ | 5376
“Վիմպելկոմ” ընկերության “ԱՊՀ” բիզնես միավորումը այսօր հանդես է եկել հայտարարությամբ, համաձայն որի “ԱրմենՏել” ՓԲԸ (Beeline ապրանքանիշ) բջջային հատվածի տնօրենի պաշտոնին է նշանակվել Սերգեյ Զակուրաեւը:
Նա իր պարտականություններին կանցնի 2013թ. հունվարի 14-ից:
Մեկնաբանելով նշանակումը՝ Վիմպելկոմ-ի “ԱՊՀ” բիզնես միավորման ղեկավար Դմիտրի Կրոմսկին նշել է, որ ավելի վաղ Վրաստանում Beeline-ը ղեկավարած Սերգեյ Զակուրաեւի ղեկավարությամբ ընկերությունը շարունակել է դինամիկ աճել եւ ավելացնել շուկայի մասնաբաժինը:
«Հայաստանում մեր աշխատանքի էլ ավելի մեծ հնարավորություններ կան ծավալների աճի համար: Նոր ռազմավարության համաձայն, ԱրմենՏել-ի բջջային բիզնեսը դարձել է ընկերության առանձին միավոր` տվյալ հատվածի վրա ավելի մեծ ուշադրություն սեւեռելու նպատակով: Ես վստահ եմ, որ Սերգեյի փորձը 4 երկրներում Beeline-ի մասնակցությամբ բիզնեսի տարբեր հատվածներում դրական ազդեցություն կունենա Հայաստանում անլար ծառայությունների զարգացման համար»,- ասել է Կրոմսկին:
«Չնայած բջջային կապի ծառայությունների որակի եւ հասանելիության ուղղությամբ կատարված աշխատանքների հսկայական ծավալներին` մենք դեռեւս շատ անելիքներ ունենք: Ես վստահ եմ, որ բիզնեսի տարբեր ոլորտներում հստակ ուղղվածության շնորհիվ մենք կկարողանանք նոր գաղափարներ բերել ծառայությունների կառուցման մեջ»,- նշել է Սերգեյ Զակուրաեւը:
Սերգեյ Զակուրաեւը ծնվել է 1974թ. մարտի 25-ին Ստավրոպոլում:
2003 թվականից աշխատում է ՎիմպելԿոմ-ում` նախ որպես Հարավային տարածաշրջանում բիզնեսի զարգացման տնօրեն, Beeline-ի Ստավրոպոլի եւ Ռոստովի մասնաճյուղերի տնօրեն: 2008թ. հոկտեմբերին նշանակվել է Beeline-ի Վյետնամում բիզնեսի գծով զարգացման տնօրեն: 2011թ. հունվարից աշխատել է որպես Unitel Co. Ltd ընկերության տարածաշրջանային զարգացման տնօրեն, իսկ 2011թ. դեկտեմբերին նշանակվել է Mobitel Co. Ltd-ի (Վրաստան) գլխավոր տնօրենի պաշտոնում:

02:47 | 08.01.13 | News | 5414
The CIS business unit of VimpelCom Ltd. today announced that Sergey Zakuraev has been appointed as Director of mobile block in ArmenTel. Appointment will take effect on January 14, 2013.
Commenting on the appointment, Dmitry Kromsky, Head of the CIS business Unit of VimpelCom Ltd. said: “Under his management Beeline Georgia continued strong growth and strengthen its market positions. In Armenia, the scale of our work opens even more opportunities for growth. According to the new strategy ArmenTel’s mobile business has been singled as a separate unit of the company in order to strengthen the focus on this segment. I am sure that Sergey’s experience gained in various business areas in four countries where Beeline operates, will have a positive influence on the development of wireless services in Armenia”.
“Despite of the enormous amount of work done in order to improve the quality and availability of cellular services, infrastructure and customer service, we still have much things to do to gain the trust and confidence of our customers in Armenia. I am sure that with a clear focus on specific business segments we will be able to bring new ideas into the construction of service on a level with world standards,”- said Sergey Zakuraev.
Sergey Zakuraev was born in 1974 in Stavropol. In 1995, he graduated from Stavropol Higher Aviation and Engineering College and then continued his education at the Academy of National Economy at Russian Government and in 2003, acquired a Masters Degree in Business Administration.
Starting from July 2003, Sergey Zakuraev works at VimpelCom, first as a Business Development Director of Southern region (where he led Beeline to gain second largest market share), Director of Stavropol branch (where he facilitated the successful merger of the branch and CJSC StavTeleSot) and Branch Director in Rostov-on-Don (facilitated 3G and FTTH networks’ launch).In October, 2008, Sergey was appointed as Business Development Director for JSV GTel-Mobile, which is a joint venture of VimpelCom and GTel under Beeline brand in Vietnam, and where Sergey organized the Business Development Department.