16:46 | 14.01.13 | Նորություններ | 2868
«Կասպերսկու լաբորատորիան»-ն հայտարարել է երիտասարդ գիտնականների համար դրամաշնորհների նորացված ծրագրի մեկնարկի մասին` տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում գիտա-հետազոտական նախագծերի իրականացման համար:
Այժմ ծրագրին կարող են մասնակցել ոչ միայն Ռուսաստանի, այլեւ ԱՊՀ այլ երկրների քաղաքացիները, այդ թվում` Հայաստանի:
Բոլոր դիմորդներին կառաջարկվի ընտրել ուսումնասիրության համար արդիական խնդիրներից մեկը ՏՏ այնպիսի ոլորտներում, ինչպիսիք են չարակամ եւ պոտենցիալ անցանկալի ծրագրերի դասակարգումը, կիբեր վտանգների հայտնաբերման եւ վերլուծության մեթոդները, կորպորատիվ միջավայրում տեղեկատվական անվտանգությունը, բովանդակության վերլուծությունը, շարժական սարքերի անվտանգությանը:
Հինգ լավագույն գաղափարների հեղինակները կկարողանան իրականացնել դրանք «Կասպերսկու Լաբորատորիա»-ի անմիջական մասնակցությամբ եւ աջակցությամբ. այդ նպատակով ընկերությունը յուրաքանչյուր հաղթողին 100 հազար ռուբլի կտրամադրի:
Դրամաշնորհները ստանալու դիմումներն ընդունվում են մինչեւ 2013 թվականի մարտի 18-ը academy@kaspersky.com հասցեով:
Հաղթողները կհայտարարվեն ապրիլի 15-ին: Նախագծերի մշակմանը կտրամադրվի  7 ամիս: Գիտական հետազոտությունների արդյունքները կներկայացվեն 2013 թ դեկտեմբերի 2-ին Մոսկվայում:

16:46 | 14.01.13 | Новости | 2855
«Лаборатория Касперского» объявила о старте обновлённой программы грантов для молодых ученых на реализацию научно-исследовательских проектов в области информационной безопасности.
Теперь в программе могут принять участие не только граждане России, но и представители других стран СНГ: Армении, Азербайджана, Белоруссии, Казахстана, Молдавии, Таджикистана, Туркменистана, Узбекистана и Украины.
Приём заявок уже открыт.
Всем соискателям грантов будет предложено выбрать для исследования одну из актуальных задач в таких областях IT, как классификация вредоносных и потенциально опасных программ, методы обнаружения и анализа киберугроз, информационная безопасность в корпоративной среде, анализ контента, безопасность мобильных устройств.
Авторы пяти лучших идей получат возможность реализовать их при непосредственном участии и поддержке со стороны «Лаборатории Касперского»: на эти цели компания предоставит каждому победителю по 100 тысяч рублей.
Презентации готовых проектов состоятся в конце года в Москве.
Заявки на получение грантов принимаются до 18 марта 2013 года по адресу academy@kaspersky.com.
Победители будут объявлены 15 апреля. На работу над проектами отводится 7 месяцев. Результаты научных изысканий будут представлены 2 декабря 2013 года.