16:20 | 04.03.13 | Նորություններ | 5376
Փառատոնը կազմակերպում է Բրիտանական խորհուրդը Երեւանում Բրիտանական դեսպանատան եւ ԱրմենՏելի (Beeline ապրանքանիշ) աջակցությամբ, հայտնել են ընկերությունում:
ՄԱԿ-ի Գլխավոր Ասամբլեան հռչակել է 2013 թվականը Միջազգային ջրային համագործակցության տարի: Պայմանավորված վերը նշվածով Բրիտանական ֆիլմերի 11-րդ փառատոնին ներկայացված ֆիլմերը անդրադառնում են ջրային թեմային:
«Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնը հրաշալի հնարավորություն է հայ հանդիսատեսին ներկայացնելու բրիտանական կինոարվեստի լավագույն նմուշները: Կինոարվեստն այն ազդեցիկ եւ տպավորիչ միջոցն է, որը թույլ է տալիս ներկայացնել ժամանակակից աշխարհի առջեւ կանգնած մարտահրավերների լուծման բրիտանացի ռեժիսորների մեկնաբանությունները»,- ասել է Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Արեւիկ Սարիբեկյանը:
«Ջրային պաշարների հետ կապված մտահոգությունները բավականին լուրջ քննարկվում են ամբողջ աշխարհում  եւ այն արդիական է նաեւ Հայաստանում: Մենք բոլորս շատ ենք սիրում մեր երկիրը եւ հոգ ենք տանում շրջակա միջավայրի հանդեպ, իսկ այս փառատոնը հնարավորություն է ընձեռում մեզ այս խնդիրը պահել ուշադրության կենտրոնում: Կարծում եմ շատ կարեւոր է, որ շրջակա միջավայրի պաշտպանության հարցերով զբաղվեն ոչ միայն մասնագիտացված կազմակերպություններ, այլ նաեւ մշակույթի ներկայացուցիչները»,- նշել է ԱրմենՏելի Հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:

16:20 | 04.03.13 | News | 5366
British Film Festival 11th Edition is organized by the British Council with the support of the British Embassy Yerevan and ArmenTel (brand name Beeline), the company reported.
The United Nations General Assembly declared 2013 as the United Nations International Year of Water Cooperation. 11th Edition of the British Film Festival joins the initiative and presents films aiming to raise awareness of the shortage of water.
"The Festival started today is an excellent opportunity to present to the Armenian people the best samples of British cinematography. Cinematography is an effective tool which allows presenting the vision of British film directors on settling global issues which the modern world encounters", said Director of British Council in Armenia Arevik Saribekyan.
"The topic of renewable water resources and drinkable water is being discussed all over the world rather actively and it's urgent in Armenia as well. We all love our country and carefully threat the nature, and the Festival is another chance to call the society's attention to the topic. I think it's very important that not only specialized organizations but art representatives aim to settle  environmental issues", said ArmenTel spokeswoman Anush Begloyan.