16:20 | 04.03.13 | Նորություններ | 5376
Փառատոնը կազմակերպում է Բրիտանական խորհուրդը Երեւանում Բրիտանական դեսպանատան եւ ԱրմենՏելի (Beeline ապրանքանիշ) աջակցությամբ, հայտնել են ընկերությունում:
ՄԱԿ-ի Գլխավոր Ասամբլեան հռչակել է 2013 թվականը Միջազգային ջրային համագործակցության տարի: Պայմանավորված վերը նշվածով Բրիտանական ֆիլմերի 11-րդ փառատոնին ներկայացված ֆիլմերը անդրադառնում են ջրային թեմային:
«Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնը հրաշալի հնարավորություն է հայ հանդիսատեսին ներկայացնելու բրիտանական կինոարվեստի լավագույն նմուշները: Կինոարվեստն այն ազդեցիկ եւ տպավորիչ միջոցն է, որը թույլ է տալիս ներկայացնել ժամանակակից աշխարհի առջեւ կանգնած մարտահրավերների լուծման բրիտանացի ռեժիսորների մեկնաբանությունները»,- ասել է Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Արեւիկ Սարիբեկյանը:
«Ջրային պաշարների հետ կապված մտահոգությունները բավականին լուրջ քննարկվում են ամբողջ աշխարհում  եւ այն արդիական է նաեւ Հայաստանում: Մենք բոլորս շատ ենք սիրում մեր երկիրը եւ հոգ ենք տանում շրջակա միջավայրի հանդեպ, իսկ այս փառատոնը հնարավորություն է ընձեռում մեզ այս խնդիրը պահել ուշադրության կենտրոնում: Կարծում եմ շատ կարեւոր է, որ շրջակա միջավայրի պաշտպանության հարցերով զբաղվեն ոչ միայն մասնագիտացված կազմակերպություններ, այլ նաեւ մշակույթի ներկայացուցիչները»,- նշել է ԱրմենՏելի Հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:

16:20 | 04.03.13 | Новости | 5380
В минувшую субботу в Ереване состоялось торжественное открытие 11-го по счету Фестиваля британских фильмов.
Организатором Фестиваля является Британский Совет при содействии Посольства Великобритании и ЗАО АрменТел (торговая марка Beeline), сообщили в компании.
Генеральная ассамблея Организации объединенных наций провозгласила 2013 год годом  Международного водного сотрудничества. В связи с этим на 11-м Фестивале британских фильмов представлены работы, посвященные водной тематике.
«Стартовавший сегодня Фестиваль британских фильмов – прекрасная возможность представить армянскому зрителю лучшие примеры британского киноискусства. Киноискусство - это действенный инструмент, который позволяет представить видение британских режиссеров по вопросам решения глобальных проблем, стоящих перед современным миром», - сказала руководитель представительства Британского Совета в Армении Аревик Сарибекян.
«Тема возобновляемых водных ресурсов и питьевой воды, достаточно остро обсуждаемая во всем мире, также актуальна и в Армении. Мы все любим нашу страну и трепетно относимся к природе, а этот фестиваль, как раз, дает повод привлечь внимание общественности к этой теме. Мне кажется очень важным, что вопросом охраны окружающей среды занимаются не только профильные организации, но представители искусства», - отметила глава службы по связям с общественностью АрменТел Ануш Беглоян.