15:34 | 06.03.13 | Նորություններ | 26460
Այսօրվանից Orange-ը բաժանորդները կարող են իրենց բջջային համարից իրենց մտերիմների Orange համարներին գումար փոխանցել «Գումարի փոխանցում» ծառայության միջոցով:
Գումար կարող են փոխանցել Orange-ի բոլոր ձայնային ծառայությունների բաժանորդները, ընդ որում պարտադիր չէ, որ գումար ուղարկող եւ ստացող բաժանորդներն օգտվեն ձայնային նույն ծառայությունից կամ նույն սակագնային պլանից, սակայն բոլոր դեպքերում բաժանորդները պետք է ունենան դրական հաշվեկշիռ:
Orange-ի Խոսենք կանխավճարային ծառայության բաժանորդները կարող են կատարել նվազագույնը 1 եւ առավելագույնը 2000 դրամ միանվագ փոխանցում: Մեկ ամսվա ընթացքում փոխանցված ընդհանուր գումարը չպետք է գերազանցի 5000 դրամը: Դելֆին, Թիթեռ, Պանտերա եւ Առյուծ ամսական բաժանորդագրությունների, ինչպես նաեւ Orange Բիզնեսի բաժանորդները կարող են միանվագ փոխանցել նվազագույնը 1 եւ առավելագույնը`5000 դրամ: Մեկ ամսվա ընթացքում փոխանցված ընդհանուր գումարը վերջիններիս դեպքում չպետք է գերազանցի 10 000 դրամը:
«Այսօր մեկնարկող ծառայությունը լայն հնարավորություններ է տալիս մեր բաժանորդներին: Շուկայում մինչ օրս առաջարկվող նման ծառայությունները միայն կանխավճարային բաժանորդների համար են եղել, իսկ Orange-ի «Գումարի փոխանցում» ծառայությունը հասանելի է բոլոր բաժանորդներին, ընդ որում՝ տարբեր ծառայությունների ու սակագնային պլանների բաժանորդները նույնպես կարող են իրար օգնել: Ինչպես միշտ, մենք ծառայությունը մշակելիս նախեւառաջ մտածել ենք բաժանորդների հարմարավետության ու ազատության մասին»,- ասել է Orange-ի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը:
Բաժանորդները կարող են օրական կատարել առավելագույնը 5 փոխանցման գործարք եւ 3 անգամ գումարի փոխանցում ստանալ:
Գումարի փոխանցում ծառայությունից օգտվելու համար անհրաժեշտ է բջջային հեռախոսի էկրանին հավաքել *122#, սեղմել զանգի կոճակը եւ հետեւել հրահանգներին: Ծառայությունը վճարովի է. գումար փոխանցելու համար յուրաքանչյուր անգամ բաժանորդից կգանձվի 20 դրամ:

15:34 | 06.03.13 | News | 26456
Today Orange launched Money Transfer service which enables the customers to transfer money from their mobile account to Orange numbers of their close ones.
Money transfers can be performed by all Orange voice service customers; moreover, it is not necessary for those who transfer money and those who receive it to use the same voice service or the same tariff plan, but in any case they should have positive balance.
Orange Let’s Talk prepaid service subscribers may perform a one-shot transfer of minimum 1 AMD and maximum 2000 AMD. The total amount transferred during 1 month should not be more than 5000 AMD. The subscribers of Dolphin, Butterfly, Panther and Lion monthly subscriptions, as well as of Orange Business services may perform a one-shot transfer of minimum 1 AMD and maximum 5000 AMD. The total amount transferred by the latter during 1 month should not be more than 10 000 AMD.
Aram Mkrtchyan, Orange Armenia Marketing Director, said: «The service that we’re launching today gives wide possibilities to our clients. Before today this kind of services available on the market were offered to prepaid customers only, but “Money Transfer” service is for everyone, moreover, customers of different difference services and tariff plans can help each other. As usual, when designing the service we have thought about comfort and freedom of customers»
Customers may perform maximum 5 transfer operations and receive 3 money transfers daily.
To use the Money Transfer service customers will need to dial *122#, press call button and follow the instructions. The service is paid - for each money transfer the customers will be charged 20 AMD.
All details of the offer can be found at http://www.orangearmenia.am/en/mobile/services/balance-services/money-transfer/.