15:34 | 06.03.13 | Նորություններ | 26460
Այսօրվանից Orange-ը բաժանորդները կարող են իրենց բջջային համարից իրենց մտերիմների Orange համարներին գումար փոխանցել «Գումարի փոխանցում» ծառայության միջոցով:
Գումար կարող են փոխանցել Orange-ի բոլոր ձայնային ծառայությունների բաժանորդները, ընդ որում պարտադիր չէ, որ գումար ուղարկող եւ ստացող բաժանորդներն օգտվեն ձայնային նույն ծառայությունից կամ նույն սակագնային պլանից, սակայն բոլոր դեպքերում բաժանորդները պետք է ունենան դրական հաշվեկշիռ:
Orange-ի Խոսենք կանխավճարային ծառայության բաժանորդները կարող են կատարել նվազագույնը 1 եւ առավելագույնը 2000 դրամ միանվագ փոխանցում: Մեկ ամսվա ընթացքում փոխանցված ընդհանուր գումարը չպետք է գերազանցի 5000 դրամը: Դելֆին, Թիթեռ, Պանտերա եւ Առյուծ ամսական բաժանորդագրությունների, ինչպես նաեւ Orange Բիզնեսի բաժանորդները կարող են միանվագ փոխանցել նվազագույնը 1 եւ առավելագույնը`5000 դրամ: Մեկ ամսվա ընթացքում փոխանցված ընդհանուր գումարը վերջիններիս դեպքում չպետք է գերազանցի 10 000 դրամը:
«Այսօր մեկնարկող ծառայությունը լայն հնարավորություններ է տալիս մեր բաժանորդներին: Շուկայում մինչ օրս առաջարկվող նման ծառայությունները միայն կանխավճարային բաժանորդների համար են եղել, իսկ Orange-ի «Գումարի փոխանցում» ծառայությունը հասանելի է բոլոր բաժանորդներին, ընդ որում՝ տարբեր ծառայությունների ու սակագնային պլանների բաժանորդները նույնպես կարող են իրար օգնել: Ինչպես միշտ, մենք ծառայությունը մշակելիս նախեւառաջ մտածել ենք բաժանորդների հարմարավետության ու ազատության մասին»,- ասել է Orange-ի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը:
Բաժանորդները կարող են օրական կատարել առավելագույնը 5 փոխանցման գործարք եւ 3 անգամ գումարի փոխանցում ստանալ:
Գումարի փոխանցում ծառայությունից օգտվելու համար անհրաժեշտ է բջջային հեռախոսի էկրանին հավաքել *122#, սեղմել զանգի կոճակը եւ հետեւել հրահանգներին: Ծառայությունը վճարովի է. գումար փոխանցելու համար յուրաքանչյուր անգամ բաժանորդից կգանձվի 20 դրամ:

15:34 | 06.03.13 | Новости | 26065
С сегодняшнего дня абоненты Orange смогут переводить посредством мобильных телефонов деньги на Orange номера своих друзей при помощи услуги "Денежные переводы".
Сумму могут переводить все абоненты голосовой услуги Orange, более того, не обязательно, чтобы получающие и переводящие деньги абоненты пользовались той же услугой голосовой связи или тем же тарифным планом, но во всех случаях абоненты должны иметь положительный баланс.
Абоненты предоплатной услуги Orange Поговорим могут выполнить переводы на сумму минимум в 1 и максимум в 2000 драмов за один раз. Общая сумма, переведенная в течение месяца, не может превышать 5000 драмов. Абоненты ежемесячных подписок Дельфин, Бабочка, Пантера и Лев, а также абоненты Оранж Бизнеса могут за раз перечислись минимум 1 и максимум 5000 драмов. В этом случае размер общей суммы, перечисленной за месяц, не должен превысить 10 000 драмов.
“Стартовавшая сегодня услуга предоставляет нашим абонентам хорошую возможность. Подобные услуги, которые до сегодняшнего дня предлагались на рынке, были только для предоплатных абонентов, а услуга “Перечисление денег” доступно всем абонентам. Более того, абоненты различных услуг и тарифных планов также смогут помочь друг другу. Как всегда при разработке услуги мы, прежде всего, думали о комфорте и свободе абонентов”, - сказал директор по маркетингу Оранж Армения Арам Мкртчян.
Абоненты могут каждый день выполнять максимум 5 операций по перечислению денег и 3 раза получать переводы.
Для того, чтобы воспользоваться услугой, необходимо набрать на мобильном телефоне *122#, нажать на кнопку звонка и следовать инструкциям. Услуга платная – для перевода денег со счета абонента каждый раз будет вычитаться 20 драмов.