12:07 | 10.04.13 | Նորություններ | 5086
Հայաստան-Իրան մայրուղային ինտերնետ կապուղուն ոչինչ չի սպառնում, Մեդիամաքս-ին ասել է ԱրմենՏել-ի մամուլի քարտուղար Անուշ Բեղլոյանը:
Մեկնաբանելով Հայաստան-Իրան ինտերնետ կապուղու վերաբերյալ ամերիկյան արժեթղթերի շուկայի կարգավորողի (Securities And Exchange Commission, SEC) կողմից Vimpelcom-ին ուղղված հարցումը՝ Անուշ Բեղլոյանն ասել է, որ ներկայումս լրացուցիչ հարցումներ SEC-ի կողմից չկան:
Հաստատելով Հայաստան-Իրան կապուղու գոյությունը, Vimpelcom-ը շեշտել է, որ ընկերությունը չունի ներկայացուցչություն Իրանում, չունի այնտեղ որեւէ ակտիվներ եւ չի մատակարարում այնտեղ տեխնոլոգիաներ եւ սարքավորումներ: Ընկերությունը շեշտել է նաեւ, որ չի հանդիսանում ամերիկյան տնտեսվարող սուբյեկտ, ինչը զերծ է պահում իրեն Իրանի նկատմամբ ԱՄՆ-ի կողմից կիրառվող պատժամիջոցներից:
«Եթե լինեն այլ նորություններ, Vimpelcom-ն ու ԱրմենՏել-ը կտեղեկացնեն այդ մասին հանրությանը»,- ասել է Անուշ Բեղլոյանը:

12:07 | 10.04.13 | Новости | 5097
Существованию магистрального канала Иран-Армения ничто не угрожает, заявила Медиамакс пресс-секретарь Арментел Ануш Беглоян.
Комментируя сведения о запросе регулятора американского рынка ценных бумаг (Securities And Exchange Commission, SEC) в Вымпелком относительно канала связи Иран-Армения, Ануш Беглоян сказала, что в настоящее время дополнительных запросов со стороны SEC не имеется.
Подтвердив наличие канала связи Армения-Иран, компания Vimpelcom подчеркнула, что не имеет представительств в Иране, не владеет там какими-либо активами и не поставляет туда какого-либо оборудования и технологий. Наконец, Vimpelcom не является американской компанией, а потому на нее не распространяются санкции, введенные США.
«Если будут другие новости, Вымпелком и Арментел сообщат о них общественности», - сказала Ануш Беглоян.