11:20 | 15.04.13 | Նորություններ | 4955
Orange-ի բաժանորդներից մեկը այս տարի եւս կդառնա Կաննի միջազգային կինոփառատոնի պատվավոր հյուրը` մասնակցելով Orange-ի «Դեպի Կանն» ֆեյսբուքյան մրցույթին, հայտնել են ընկերությունում:
Մինչեւ ապրիլի 26-ը Orange-ի ձայնային ծառայությունների բոլոր բաժանորդները հնարավորություն ունեն ձեռք բերել Կաննի 66-րդ միջազգային կինոփառատոնին որպես VIP հյուր մասնակցելու ուղեգիր երկու հոգու համար՝ մասնակցելով Facebook-ում Orange-ի էջում կազմակերպված տեսամրցույթին եւ դառնալ լավագույն տեսանյութի հեղինակը:
Հաղթողը կստանա ուղեւորության ամբողջական փաթեթ՝ ներառյալ ավիատոմսեր, համար հինգաստղանի հյուրանոցում, անձնական վարորդ եւ մուտք դեպի կինոփառատոն կարմիր գորգով, կինոաստղերի հետ միասին:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է պատրաստել մինչեւ 1 րոպե տեւողությամբ կարճ տեսանյութ “Ես սիրում եմ կինոն, ես սիորւմ եմ Կաննի փառատոնը” թեմայով, այն բեռնել ինտերնետ, իսկ տեսանյութի հղումը (link) հրապարակել Facebook-ում Orange-ի պաշտոնական էջում (https://www.facebook.com/orangearmenia.ftgroup) համապատասխան գրառման տակ` մեկնաբանության դաշտում: Տեսանյութը հրապարակելուց հետո անհրաժեշտ կլինի նաեւ այն ուղարկել անձնական հաղորդագրությամբ (private message)`  նշելով նաեւ հեղինակի անունը, ազգանունը եւ հայրանունը, ինչպես նաեւ Orange հեռախոսահամարը:
«Մեր բաժանորդները սիրում են կինո: Ահա թե ինչու մենք հնարավորություն ենք ստեղծում նրանց համար՝ իսկապես վայելելու համաշխարհային կինոյի լավագույն պահերը: Կարծում ենք` ցանկացած կինոսիրողի երազանքներից է հայտնվել Կաննի նման հեղինակավոր միջազգային կինոփառատոնում, որտեղ իր շուրջը կլինեն համաշխարհային կինոաստղեր` կենդանի լեգենդներ: Իսկ քանի որ կինո մեր բաժանորդները մենակ չեն գնում, երջանիկ հաղթողը կընտրի, թե ում հետ է գնալու, այս անգամ` արդեն Կանն: Ակնկալում ենք օրիգինալ ու խանդավառ տեսանյութեր»,- ասել է Orange-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Քվեարկության ավարտին` ապրիլի 26-ի ժամը 23:00-ի դրությամբ առավելագույն թվով Facebook-քվեներ (like-եր) հավաքած տասը տեսանյութերը կքննարկվեն Orange-ի ժյուրիի կողմից, եւ դրանցից լավագույնին կշնորհվի մրցանակը: Ժյուրին հատկապես գնահատելու է տեսանյութերի յուրօրինակությունը, հումորը, ստեղծագործական ու հուզական կողմը, սակայն ոչ տեխնիկական որակը: Տեսանյութը կարելի է նկարահանել ինչպես տեսախցիկով, այնպես էլ բջջային հեռախոսով:
Հաղթող տեսանյութի հեղինակի անունը հայտնի կդառնա ապրիլի 30-ին, Orange-ի գրասենյակում, ուր կհրավիրվեն ամենաշատ քվեներ հավաքած տասը տեսանյութերի հեղինակները:
Մրցույթի պայմաններին ավելի մանրամասն ծանոթանալու համար պետք է այցելել www.orangearmenia.am/events/to-cannes/:
Orange-ը Կաննի կինոփառատոնի պաշտոնական գործընկերն է արդեն ավելի քան 10 տարի, իսկ Հայաստանում արդեն 4-րդ տարին է հնարավորություն տալիս իր բաժանորդներին մասնակցել փառատոնին:

One of Orange customers will become a VIP guest at Cannes Film Festival. Customers will need to participate in the “Unto Cannes” Facebook contest, company informs.
Orange voice subscribers are provided the chance to get a package for two to be present as a VIP guest at 66th Cannes Film Festival. To get this prize, subscribers will need to participate in the video-contest before April 26, organized on Orange Armenia’s page on Facebook and become the author of the best video.
The winner will get a complete package, including air tickets, a room in a 5-start hotel, a driver, red carpet, where all cinema stars will arrive.
“Our customers love cinema. That’s why we are sharing the world’s best cinema with them. We believe that each cinema fun dreams of appearing at such a reputable international festival like Cannes Film Festival is and stand next to live legends of the world cinema. And as far as our subscribers go to cinema and watch films not alone, the lucky winner will also choose his/her partner this time to go to Cannes. Looking forward to original and passionate videos,” noted Francis Gelibter, Orange Armenia General Director.
All customers need to do is to prepare a short video on “I love cinema, I love Cannes Fest” topic, upload it to internet and post the link of the video as a comment under the appropriate status at Orange Official Facebook page (https://www.facebook.com/orangearmenia.ftgroup) before April 26. After posting the short video it is important to also send the video via private message and mention the name, surname, father’s name and Orange phone number.
By the end of voting on April 26, 2013 at 11:00pm 10 short videos having the highest number of Facebook likes will be examined by Orange jury and the best video author will get the prize. The Jury will especially assess the originality, humor, creativity and emotional approach of the videos but not the technical quality. The short video may be recorded by a camera or by a mobile phone.
The name of the person who will go to Cannes Festival will be announced on April 30, at Orange premises, where all authors of top-10 videos will be invited.
For more details visit www.orangearmenia.am/en/events/to-cannes/
Orange is the official partner of Cannes Film Festival since more than 10 years. In Armenia, it’s already the fourth year Orange offers its customers the possibility to participate in the festival as a VIP guest.