15:50 | 06.05.13 | Նորություններ | 3125
Կապան քաղաքի բնակիչները այսուհետ կկարողանան օգտվել Ռոստելեկոմ գերարագ ինտերնետի եւ հեռախոսակապի, իսկ շուտով՝ նաեւ հեռուստատեսության ծառայություններից, հայտնել են ընկերությունում:
Մայիսի 2-ին Կապանում Ռոստելեկոմը Շահումյան 20 հասցեով բացել է ծառայությունների եւ սպասարկման իր սրահը: Այն առաջին ընկերությունն է, որ Կապանում կառուցել է ժամանակակից օպտիկա-մանրաթելային ցանց:
«Ռոստելեկոմը եւս մեկ անակնկալ է մատուցել Կապանի բնակիչներին՝ քաղաքապետարանի հետ կնքվող հուշագրի շրջանակներում ընկերությունն անվճար WiFi ինտերնետով է ապահովելու Կապանի թվով 4 (չորս) այգիներ, ուր բնակիչները կկարողանան լիարժեք վայելել իրենց հանգիստը»,- հայտնել են ընկերությունում:
Ռոստելեկոմի եւ Կապանի քաղաքապետարանի միջեւ կնքված հուշագիրը նպատակ ունի զարգացնելու այս քաղաքում տեղեկատվական տեխնոլոգիաներն ու հեռահաղորդակցության ոլորտը: 2013թ. ընթացքում համագործակցության հիմնական ուղղություններից են լինելու Կապան քաղաքում ՏՏ եւ հեռահաղորդակցության ենթակառուցվածքների ստեղծումն ու ամրապնդումը, Կապան քաղաքի չորս այգիներում անվճար WiFi ցանցի կառուցումն ու սպասարկումը, կրթական եւ այլ ծրագրեր:

15:50 | 06.05.13 | Новости | 2945
Отныне жители города Капан смогут воспользоваться услугами сверхбыстрого интернета и телефонной связи, а в ближайшее время - также услугами телевидения, сообщили в компании.
2 мая Ростелеком открыл в Капане свой центр обслуживания. Это первая компания, построившая в Капане современную оптико-волоконную сеть.
“Ростелеком сделал еще один сюрприз жителям Капана - в рамках меморандума с мэрией компания обеспечит бесплатным WiFi интернетом 4 сада в Капане, где жители смогут в полной мере довольствоваться своим отдыхом”,- говорится в пресс-релизе компании.
Меморандум, заключенный между Ростелеком-ом и мэрией Капана, ставит целью развить в этом городе информационные технологии и телекоммуникационную сферу. В течение 2013 года основными направлениями сотрудничества будут создание и укрепление IT и телекоммуникационных инфраструктур, постройка и обслуживание бесплатной WiFi сети в парках Капана, образовательные и другие программы.