11:51 | 15.05.13 | Նորություններ | 2581
2012թ. սեպտեմբերից սկսած մինչեւ 2013թ. ապրիլի վերջի դրությամբ Առէկսիմբանկի հաճախորդների ինտերնետ-առեւտրի շրջանառությունը կազմել է 63.07 մլն դրամ, որոնցից շուրջ 50 մլն-ն ապահովվել է 2013թ. 4 ամիսների ընթացքում:
VISA պլաստիկ քարտերի միջոցով էլեկտրոնային վճարումների ծառայությանը միջինը ամսական միանում է երկու առեւտրային կետ, հայտնել են բանկում: Բանկն առաջինն է Հայաստանում, ով գործարկել է վերոհիշյալ ծառայությունը:
«Կարծում եմ, որ էլեկտրոնային առեւտրի հայկական շուկան ունի մեծ ներուժ: Հայրապետությունում վերջին 4 տարիների ընթացքում նկատվեց ինտերնետի բավականին բուռն զարգացում, որն իր հերթին հանգեցրեց համացանցից օգտվողների թվի աճին: Սա թույլ է տալիս ենթադրել, որ մեր երկիրը պատրաստ է անցնել առեւտրային նոր մակարդակի»,- նշել է բանկի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Ռուբեն Խաչատրյանը:

11:51 | 15.05.13 | Новости | 2106
С сентября 2012 года по конец апреля 2013 года общий оборот интернет-торговли клиентов Арэксимбанка составил 63.07 млн. драмов, почти 50 млн. из которых – за первые 4 месяца 2013г.
В среднем банк подключает к услуге приема интернет платежей с карт VISA (Арэксимбанк – первый банк в Армении, который начал обеспечивать прием электронных платежей с помощью пластиковых карт VISA) по две торговые точки в месяц, сообщили в банке.
«Считаю, что у  армянского рынка электронной коммерции большой потенциал. За последние 4 года в  республике отмечалось достаточно бурное развитие интернета, что естественным образом привело к увеличению интернет-пользователей. Мы стали первым. Это позволяет надеятся на то, что  наша страна готова к переходу на новый уровень торговли»,- отметил заместитель генерального директора банка Рубен Хачатрян.