16:43 | 20.05.13 | Նորություններ | 2934
«Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի շրջանակում Orange-ի խանութներում կարելի է ձեռք բերել HP եւ Dell, իսկ մոտ ապագայում՝ նաեւ Asus ապրանքանիշերի համակարգիչներ:
Առաջարկվող համակարգիչները տարբեր գնային դասերի են պատկանում. դրանք կարելի է ձեռք բերել 10470-ից մինչեւ 16400 դրամ ամսական վճարով, 24 ամիս հավասարաչափ վճարումների պայմանով, հայտնել են ընկերությունում:
«Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի շրջանակում Orange-ն առաջարկում է ձեռք բերել դյուրակիր համակարգիչներ Երեւանի եւ մարզերի իր 15 խանութներում՝ առանց կանխավճարի եւ երկու տարի մարման ժամկետով: Ընկերությունում նշել են, որ խանութների ցանկը, որտեղ տրամադրվում են հատուկ պայմաններով համակարգիչներ, մինչեւ տարեվերջ կհասցվի 35-ի:
«Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի շրջանակում մենք համակարգիչներ ենք առաջարկում հատկապես մարզային մեր խանութներում: Որպես պատասխանատու ընկերություն՝ մեր նպատակն է լայնաշերտ ինտերնետը հասցնել բոլորին` անկախ եկամուտներից ու բնակության վայրից: Դրան է միտված մեր քաղաքականությունն ինտերնետի ասպարեզում՝ ներառյալ վերջերս մեկնարկած հատուկ սակագնային պլանը մարզերի բնակիչների համար»,- նշել է Orange-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
«Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագիրն իրականացվում է «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամի կողմից` ՀՀ կառավարության, էկոնոմիկայի նախարարության, Համաշխարհային բանկի եւ Կենտրոնական բանկի աջակցությամբ:

In the scope of the “Computer for all” project HP and Dell can be purchased at Orange shops. In the nearest future Asus laptops will be added to the list of proposed brands.
These laptops of different price ranges can be purchased for 10,470-16,400 AMD monthly payment, under the condition of 24-month proportional installment payments, the company informs.
15 Orange shops in Yerevan and regions are enrolled in this project, offering laptops without any prepayment and with a 2-year installment period. The number of these shops will increase by reaching 35 by the end of the year.
«In the scope of the “Computer for all” project we offer laptops especially in our shops in the regions. As a responsible company, our objective is to make broadband internet accessible to all, independent of income and geographical location. Our company policy in the internet market, including our recent special tariff plan for the inhabitants of the regions, targets this objective», noted Francis Gelibter, CEO of Orange Armenia.
The project is implemented by the Enterprise Incubator Foundation, with the support of the RA Government, RA Ministry of Economy, the World Bank and the Central Bank.