09:59 | 30.05.13 | Նորություններ | 2864
Facebook-ը խոստացել է խստացնել օգտատերերի վերահսկողությունը եւ ավելի խորը մոդերացիայի ենթարկել օգտատերերի տեղադրած բովանդակությունը, որի պատճառով ցանցի որոշ գովազդատուներ հրաժարվում են համագործակցությունից:
Սոցցանցն արձագանքել է որոշ խոշոր գովազդատուների դժգոհություններին՝ կապված իրենց կոնտեքստային գովազդի հարեւանությամբ կնատյաց պոստերի եւ բռնության ենթարկված կանանց լուսանկարների հետ, այսօր գրում է «Վեդոմոստին»:
Վերջին օրերին «ակնհայտ է դարձել, որ ռասիստական եւ վարկաբեկիչ տեղեկատվության հայտնաբերման եւ հեռացման մեր համակարգը բավականաչափ արդյունավետ չէ», հայտարարել է Facebook-ը` խոստանալով «անհապաղ» կատարելագործել համակարգը:
Այս շաբաթ ցանցի որոշ գովազդատուներ, որոնց թվում են Nissan-ը եւ Միացյալ Թագավորության խոշորագույն ինտերնետ-բանկ Nationwide-ը, դադարեցրել են գովազդային արշավները Facebook-ում, իսկ Unilever-ը հայտարարել է, որ համագործակցում է Facebook-ի հետ՝ իր էջերից վարկաբեկիչ բովանդակության հեռացման շուրջ:

09:59 | 30.05.13 | Новости | 2897
Facebook усилит надзор за пользователями и обещает строже модерировать пользовательский контент, из-за которого некоторые рекламодатели отказываются сотрудничать с сетью.
Социальная сеть отреагировала на претензии нескольких крупных рекламодателей, недовольных размещением своей контекстной рекламы по соседству с женоненавистническими постами и с фотографиями женщин, подвергшихся насилию, пишут сегодня «Ведомости»
В последние дни «стало очевидно, что наша система отслеживания и удаления расистской и порочащей информации недостаточно эффективна», заявила Facebook и пообещала «немедленно» усовершенствовать подготовку модераторов: реакция на нарушения стандартов общения в соцсети станет более быстрой.
На этой неделе несколько рекламодателей, включая автоконцерн Nissan и крупнейший интернет-банк Великобритании Nationwide, свернули рекламные кампании на Facebook. А Unilever (бренд Dove) заявила, что сотрудничает с Facebook над удалением с ее страниц оскорбительного контента. Причиной стали рекламные баннеры, размещенные рядом с постами сомнительного содержания. Скриншоты подобных страниц появились на сайтах защитников прав женщин и быстро распространились в Twitter вместе с призывом добиться от компаний отзыва рекламы.