13:20 | 31.05.13 | Նորություններ | 3109
Հունիսի 1-ին Ucom-ն ու Cartoon Network մանկական հեռուստաալիքը (Ucom-ը Հայաստանում Cartoon Network-ի բացառիկ հեռարձակողն է) Հյուսիսային պողոտայում ընկերության գրասենյակում համատեղ տոնական միջոցառում կանցկացնեն երեխաների համար՝ նվիրված Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան:
Ինչպես այսօր Երեւանում հայտնել է Ucom ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը, միջոցառման ընթացքում կամփոփվի նաեւ մայիսի 3-ից 28-ը Ucom-ի ու Cartoon Network-ի համատեղ մանկական նկարչական մրցույթը, որի ընթացքում երեխաները նկարում եւ ուղարկում էին հեռուստաալիքով ցուցադրվող մուլտֆիլմերի հերոսներին: Հայկ Եսայանի խոսքերով, մրցույթի ընթացքում ընկերությունը ստացել է շուրջ 250 նկար:
Եզրափակիչ դուրս եկած բոլոր մասնակիցները նվերներ կստանան Ucom, Cartoon Network եւ Megatoys ընկերություններից:
Cartoon Network հեռուստաալիքի ԱՊՀ երկրների ներկայացուցիչ, Turner Broadcasting System ընկերության գործադիր տնօրեն Տատյանա Կալիտան իր հերթին նշել է, որ նմանատիպ միջոցառումներ երեխաների համար Cartoon Network-ն անցկացնում է տարբեր երկրներում:

13:20 | 31.05.13 | Новости | 2492
1 июня Ucom и детский телеканал Cartoon Network (Ucom является исключительным транслятором Cartoon Network в Армении) проведут совместное праздничное мероприятие, посвященное Международному дню защиты детей, в офисе компании на Северном проспекте в Ереване.
Как сообщил сегодня директор компании Ucom Айк Есаян, в ходе мероприятия будут также подведены итоги детского конкурса по рисованию Ucom и Cartoon Network, который проходил с 3 до 28 мая, в рамках которого дети рисовали героев мультфильмов, транслируемых на данном телеканале, и отсылали в компанию. По словам Айка Есаяна, в рамках конкурса компания получила 250 рисунков.
Все участники, вышедшие в финал, получат призы от компаний Ucom, Cartoon Network и Megatoys.
Представитель Cartoon Network в странах СНГ, исполнительный директор компании  Turner Broadcasting System Татьяна Калита в свою очередь отметила, что Cartoon Network проводит подобные мероприятия для детей в различных странах.