18:26 | 25.06.13 | Նորություններ | 6001
ՄոբիԴրամ համակարգի միջոցով այժմ կարելի է բջջային հեռախոսից համալրել սեփական եւ մտերիմների բանկային հաշիվները, վճարել հայաստանյան բանկերի եւ վարկային կազմակերպությունների կողմից տրամադրված վարկերը, ինչպես նաեւ ՀՀ ճանապարհային ոստիկանության` վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ակտերով տուգանքները:
Հեռախոսից վարկերի վճարում կատարելուց առաջ անհրաժեշտ է մեկ անգամ այցելել անձնական էջ, «Պրոֆիլ» բաժնից ընտրել «Բանկային հաշիվներ» ենթամենյուն եւ լրացնել համապատասխան տվյալները:  ՀՀ ճանապարհային ոստիկանության տուգանքների դեպքում վերոնշյալ քայլերն անհրաժեշտ չեն, հայտնել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ից:
Հաջորդ քայլով, ՄոբիԴրամի USSD մենյուից այցելեք «Փոխանցումներ» բաժինը, այնուհետեւ՝ «Դեպի այլ համակարգեր եւ բանկեր» բաժինը: ՄոբիԴրամի USSD մենյու այցելելու համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորսները պետք է հավաքեն *444#: Ծառայությունը հասանելի է նաեւ օնլայն:

With MobiDram one can cash into his and his close ones’ bank accounts, settle loans with banks and loan organizations operating on the territory of Armenia as well as pay the fines for administrative violations set by the Traffic Police of Armenia also from the mobile phone.
Before settling loans via the mobile phone the client needs to once access his personal page, choose the “Bank accounts” submenu from the “Profile” section and fill in the required information. These steps are not needed when making police fine payments, VivaCell-MTS informs.
As a next step, one needs to navigate to the “Transfers” section in the MobiDram USSD menu, and go to “To other systems and banks”. To go to MobiDram menu from phone the client has to dial *444# and follow the prompts. The services are also available online.