09:43 | 02.07.13 | Նորություններ | 4785
համար: Առաջինը Facekook SMS ծառայությունն է, որի շնորհիվ Orange-ի բաժանորդները կարող են բջջային հեռախոսի միջոցով շփվել Facebook-ում, անգամ եթե այդ պահին ինտերնետը հասանելի չէ:
Ծառայությունը կարելի է ակտիվացնել կամ Facebook-ի էջում՝ «Հաշվի կարգավորումներ» բաժնում կամ հեռախոսից ուղարկելով SMS 32665 կարճ համարին` տեքստում նշելով «fb»:
«Facebook SMS» ծառայության միջոցով ստացվող ծանուցումներն անվճար են, իսկ յուրաքանչյուր պատասխան հաղորդագրություն կամ 32665 համարին ուղարկվող այլ SMS-ների համար գանձումը կկատարվի ինչպես ներցանցային SMS-ների համար` ըստ բաժանորդի սակագնային պլանի:
«Տարվա այս ժամանակահատվածում բոլորը, և հատկապես ուսանողները հաճախ են ճամփորդում՝ երբեմն լինելով այնպիսի վայրերում, որտեղ ինտերնետը հասանելի չէ: Նրանց համար, ում Facebook-ում կապի մեջ լինելն ամենօրյա անհրաժեշտություն է, այս առաջարկը կդառնա ամենասիրված ծառայություններից մեկը», ասել է Օրանժ Արմենիայի Մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը:
Երկրորդ նորությունը «Խոսենք» կանխավճարային ծառայության «Իմ Երկիրը» մարզային սակագնային պլանի բաժանորդների համար է: Վերջիններս շարժական ինտերնետից կօգտվեն 20 դր/ՄԲ սակագնով նախկին 60 դր/ՄԲ սակագնի փոխարեն:

09:43 | 02.07.13 | Новости | 4775
Оранж представил две новинки для пользователей мобильного интернета. Первая – это услуга Facebook SMS, благодаря которой абоненты Оранж могут посредством своего телефона общаться в Facebook, даже если в данный момент интернет недоступен. Услугу Facebook SMS можно активитровать в своем профиле социальной сети в разделе «Настройки профиля», либо отправив сообщение на короткий номер 32665 с текстом fb:
«В этот сезон путешествуют многие, особенно – студенты, и часто они оказываются в местах, где интернет недоступен. Данная услуга станет одной из самых любимых для тех, для кого оставаться на связи в Facebook является каждодневной необходимостью», - сказал директор по маркетингу Оранж Арам Мкртчян.
Второй новинка предназначена для абонентов регионального тарифного плана «Моя страна» предоплатной услуги «Поговорим». Отныне они будут пользоваться мобильным интернетом по тарифу 20 драмов за 1 мегабайт вместо прежних 60 драмов.