09:43 | 02.07.13 | Նորություններ | 4785
համար: Առաջինը Facekook SMS ծառայությունն է, որի շնորհիվ Orange-ի բաժանորդները կարող են բջջային հեռախոսի միջոցով շփվել Facebook-ում, անգամ եթե այդ պահին ինտերնետը հասանելի չէ:
Ծառայությունը կարելի է ակտիվացնել կամ Facebook-ի էջում՝ «Հաշվի կարգավորումներ» բաժնում կամ հեռախոսից ուղարկելով SMS 32665 կարճ համարին` տեքստում նշելով «fb»:
«Facebook SMS» ծառայության միջոցով ստացվող ծանուցումներն անվճար են, իսկ յուրաքանչյուր պատասխան հաղորդագրություն կամ 32665 համարին ուղարկվող այլ SMS-ների համար գանձումը կկատարվի ինչպես ներցանցային SMS-ների համար` ըստ բաժանորդի սակագնային պլանի:
«Տարվա այս ժամանակահատվածում բոլորը, և հատկապես ուսանողները հաճախ են ճամփորդում՝ երբեմն լինելով այնպիսի վայրերում, որտեղ ինտերնետը հասանելի չէ: Նրանց համար, ում Facebook-ում կապի մեջ լինելն ամենօրյա անհրաժեշտություն է, այս առաջարկը կդառնա ամենասիրված ծառայություններից մեկը», ասել է Օրանժ Արմենիայի Մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը:
Երկրորդ նորությունը «Խոսենք» կանխավճարային ծառայության «Իմ Երկիրը» մարզային սակագնային պլանի բաժանորդների համար է: Վերջիններս շարժական ինտերնետից կօգտվեն 20 դր/ՄԲ սակագնով նախկին 60 դր/ՄԲ սակագնի փոխարեն:

Orange presented 2 news to GPRS users.First is about Facebook SMS service, thanks to which Orange customers can stay in touch in Facebook via their mobile phone, even if internet is not accessible.
The service can be activated either on Facebook profile, in the Parameters section, or by sending an SMS to 32665 short number with “fb” in the text. In both cases the customer should have mentioned his/her phone number in the Facebook profile.
Messages received through Facebook SMS service are free of charge, while SMSs sent to 32665 short number will be charged as regular on-net SMSs, according to customer’s tariff plan.
“Everyone, but especially students, travel frequently during this period of the year, and sometimes they appear in places where internet is not available. For those who consider being on Facebook a daily need, this offer will become one of the most favorite services”, noted Aram Mkrtchyan, Orange Armenia Marketing Director.
The second news concerns customers of “My Country” regional tariff plan of ‘Let’s Talk’ prepaid service. These customers will surf on the internet for 20 AMD/MB tariff, instead of previous 60 AMD/MB.