11:31 | 02.07.13 | Նորություններ | 4256
Orange հիմնադրամը եւ «Շեն» բարեգործական հասարակական կազմակերպությունը Տավուշի մարզի Պտղավան եւ Պառավաքար գյուղերում ստեղծել են նոր մարզադահլիճներ:
Մարզասրահները կկարողանան լիովին բավարարել դպրոցական սպորտային ծրագրի պահանջները: Պտղավանը, որը Վրաստանի հետ սահմանին է գտնվում, ունի 900 բնակիչ, իսկ Պառավաքարը, որը սահմանակից է Ադրբեջանին՝ 1730:
Նախատեսվում է, որ այս մարզասրահները կօգտագործվեն ոչ միայն աշակերտների, այլ նաեւ համայնքի մյուս բնակչների կողմից:
«Orange Հիմնադրամն իր ուշադրության կենտրոնում է պահում այն խնդիրները, որոնք վերաբերում են երեխաներին եւ խոցելի գյուղական համայնքներին», - ասել է Orange Արմենիա Հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Մարզադահլիճների կահավորման համար Orange-ը տրամադրել է 5,5 միլիոն դրամ:
Աշխատանքներն իրականացնելիս տեղական համայնքը եւ Հայաստանի Սոցիալական ներդրումների հիմնադրամը նույնպես ունեցել են իրենց ներդրումը, մասնավորապես, վերանորոգման գործում:
Orange-ի աջակցությամբ արդեն 8 այլ մարզադահլիճներ են բացվել Հայաստանի տարբեր համայնքներում. Մալիշկայում (Վայոց Ձոր), Դավիթ Բեկում եւ Շինուհայրում (Սյունիք), Բասենում, Արեւշատում եւ Մարմաշենում (Շիրակ), Ջուջեւանում եւ Նոյեմբերյանում (Տավուշ):

11:31 | 02.07.13 | Новости | 4556
Фонд Orange и благотворительная организация “Шен” открыли спортзалы в селах Птгаван и Паравакар Тавушской области.
Спортзалы смогут полностью удовлетворить требования школьной спортивной программы. В Птгаване, находящемся на границе с Грузией, есть 900 жителей, а в Паравакаре, граничащем с Азербайджаном, 1730 жителей.
Планируется, что эти спортзалы будут использоваться не только школьниками, но и другими жителями общины.
«Фонд Orange держит в центре своего внимания те вопросы, которые относятся к детям и уязвимым сельским местностям”,- сказал председатель Фонда Orange Франсис Желибтер.
Orange выделил 5,5 млн. драмов на меблировку спортзалов.
При выполнении работ местная община и Фонд социальных инвестиций Армении также имели свой вклад, в частности, в ремонт залов.