ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը բաց դռների օր է անցկացրել ուսանողների համար
Հայաստանի տարբեր կրթական հաստատությունների բարձր առաջադիմություն ցուցաբերած ուսանողների համար նախօրեին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում բաց դռների օր է կազմակերպվել:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի հետ հանդիպման ընթացքում ուսանողները հնարավորություն են ստացել ծանոթանալու ընկերության կառավարման եւ նորարարությունների խթանման մշակույթին, ինչպես նաեւ Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորի կողմից շարունակաբար ներդրվող տեխնոլոգիաներին, հայտնել են ընկերությունում:
Ըստ Ռալֆ Յիրիկյանի՝ ընկերության հաջողությունները պայմանավորված են աշխատակիցների միջեւ ձեւավորված հարգալից հարաբերություններով, նորարարությունների խթանմանն ուղղված համակարգային մոտեցումներով եւ, ինչն առավել կարեւոր է՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից որդեգրած կորպորատիվ պատասխանատվության սկզբունքներով:
«Ընկերության ամենամեծ արժեքն աշխատակիցներն են: Այստեղ գործում է փոխհարաբերությունների քաղաքակիրթ մոդել: Աշխատանքային հարաբերությունների հիմքում կարեւոր տեղ են զբաղեցնում մարդու հիմնարար իրավունքներն ու բարոյականության սկզբունքները, որոնցով եւ պայմանավորված է մեր աշխատաոճը: Մարդիկ հավասար են՝ անկախ իրենց զբաղեցրած պաշտոնից: Տարբերությունը ստանձնած պատասխանատվության չափաբաժինն է», - նշել էՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը:
Ռալֆ Յիրիկյանը խոսել է նաեւ աշխատավայրում խրախուսման առողջ միջավայր ստեղծելու անհրաժեշտության մասին, ինչը նորարարության համար կարեւոր նախապայման է, ինչպես նաեւ երկրի հեղինակությունը եւ ազգային ինքնագնահատականը բարձր պահելու հարցում բիզնեսի ունեցած կարեւոր դերի մասին:
Դասախոսությանը հաջորդած շրջայցն ընկերության առանցքային վարչություններով ուսանողներին հնարավորություն ընձեռեց ծանոթանալու գործընթացների թափանցիկ կառավարման համակարգի առավելություններին:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանի խոշորագույն գործատուներից է: Ընկերությունը հանրապետության ամբողջ տարածքում այսօր ունի ավելի քան 1400 աշխատակից, առաջարկում է շուկայում մրցունակ աշխատավարձ եւ փոխհատուցման համակարգ, առողջության ապահովագրություն եւ ուսման վարձի վճարում, նշել են ընկերությունում:

VivaCell-MTS held an open doors event for students
An open doors event was organized yesterday at VivaCell-MTS for top-performing students from different higher educational institutions of Armenia.
During the meeting with VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian, followed by a question-answer session, students got an opportunity to familiarize themselves with the culture of management, innovations and continuously improving technologies of the leading telecommunications operator of Armenia, the company informs.
Ralph Yirikian conditions the Company’s achievements by the respectful attitude of employees to each other, who have become one family, by systematic efforts of the Company in keeping up with technological innovations, by healthy competition and, which is the most important, by the Corporate Responsibility approach undertaken by VivaCell-MTS.
“Employees are our most precious asset. The relations within the company are built on a civilized model of interactions: the relations in work are regulated by the core human rights and principles, and this has become the basis of our work style. People are equal independent of the position they occupy in the company. The difference between them is only the portion of undertaken responsibility,” VivaCell-MTS General Manager told.
He also elaborated over the necessity to create a healthy and supportive working environment at the workplace, as well as the role business can play in increasing the image of the country and the national self-esteem.
The lecture was followed by a tour in the headquarters of the company, helping the students get clearer notion of effectiveness of the open space environment applied by the company.
VivaCell-MTS consistently ranks as one of the best places to work in Armenia, with over 1,400 employees nationwide, the company offers highly competitive salaries, benefits including health care coverage and tuition reimbursement for continuing education, the company mentioned.