14:36 | 08.08.13 | Նորություններ | 4409
2013թ. օգոստոսի սկզբին ԱրմենՏելը ընդլայնել է բջջային ցանցը Սյունիքի մարզի արեւելյան սահմանի տարածքում` ապահովելով Խնածախ եւ Վաղատուր գյուղերի բնակիչներին բջջային կապով եւ շարժական ինտերնետով:
Ցանցի ընդլայմանն ուղղված աշխատանքների արդյունքում ծածկույթն ավելացել է 22 քմ. կիլոմետրով, իսկ բջջային կապի ծառայություններից եւ 3G ինտերնետից այսուհետ կարող է օգտվել ավելի քան 1500 բնակիչ, հայտնել են ընկերությունում:
«2013-ի առաջին եռամսյակի արդյունքներով ԱրմենՏելը դարձավ առաջատար լայնաշերտ ինտերնետի բաժանորդային բազայի աճով: Նման արդյունքներին հասնել հնարավոր է միայն շարունական ներդրումների շնորհիվ, որն իրականացվում է ոչ միայն մայրաքաղաքում, այլեւ Հայաստանի տարբեր շրջաններում: Նոր որդեգրած կորպորատիվ քաղաքականության շրջանակում մենք ոչ միայն կարեւորում ենք սոցիալական բաղադրիչի ներառումը սակագնային քաղաքականության մեջ, այլեւ մեծ ուշադրություն ենք դարձնում ցանցի ընդլայնմանը եւ որակյալ կապի տրամադրմանը անգամ երկրի ամենահեռավոր շրջաններում»,- նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
ԱրմենՏելն իրականացնում է նաեւ աշխատանքներ՝ ուղղված ֆիքսված ենթակառուցվածքների արդիականացմանը, ինչը մոտ ապագայում հնարավորություն կտա վերը նշված գյուղերի բնակիչներին օգտվել նաեւ Hi-Line լայնաշերտ ինտերնետի ծառայություններից, նշել են ընկերությունում:

14:36 | 08.08.13 | News | 4702
In early August, ArmenTel (Beeline) trademark expanded its mobile network on the eastern border of Syunik marz providing mobile and internet coverage to villagers of Khnatsakh and Vahatur.
As a result of the expansion of the network, the coverage increased by 22square km and the mobile and 3G internet services are now available to over 1.500 people, the company reported.
"As a result of the first quarter of 2013, the company became a leader by growth of broadband internet subscribers which was ensured by continuing investments, in the Armenian marzes as well. Under the updated corporate strategy of the company, we introduce a social component not only into the tariff policy but expansion of network and provision of quality coverage even in most remote corners of the country", noted ArmenTel CEO Andrey Pyatakhin.
ArmenTel also realizes local works on modernization of landline infrastructure which will allow villagers of the above mentioned settlements to get access to Hi-Line internet in near future, the company noted.