14:36 | 08.08.13 | Նորություններ | 4409
2013թ. օգոստոսի սկզբին ԱրմենՏելը ընդլայնել է բջջային ցանցը Սյունիքի մարզի արեւելյան սահմանի տարածքում` ապահովելով Խնածախ եւ Վաղատուր գյուղերի բնակիչներին բջջային կապով եւ շարժական ինտերնետով:
Ցանցի ընդլայմանն ուղղված աշխատանքների արդյունքում ծածկույթն ավելացել է 22 քմ. կիլոմետրով, իսկ բջջային կապի ծառայություններից եւ 3G ինտերնետից այսուհետ կարող է օգտվել ավելի քան 1500 բնակիչ, հայտնել են ընկերությունում:
«2013-ի առաջին եռամսյակի արդյունքներով ԱրմենՏելը դարձավ առաջատար լայնաշերտ ինտերնետի բաժանորդային բազայի աճով: Նման արդյունքներին հասնել հնարավոր է միայն շարունական ներդրումների շնորհիվ, որն իրականացվում է ոչ միայն մայրաքաղաքում, այլեւ Հայաստանի տարբեր շրջաններում: Նոր որդեգրած կորպորատիվ քաղաքականության շրջանակում մենք ոչ միայն կարեւորում ենք սոցիալական բաղադրիչի ներառումը սակագնային քաղաքականության մեջ, այլեւ մեծ ուշադրություն ենք դարձնում ցանցի ընդլայնմանը եւ որակյալ կապի տրամադրմանը անգամ երկրի ամենահեռավոր շրջաններում»,- նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
ԱրմենՏելն իրականացնում է նաեւ աշխատանքներ՝ ուղղված ֆիքսված ենթակառուցվածքների արդիականացմանը, ինչը մոտ ապագայում հնարավորություն կտա վերը նշված գյուղերի բնակիչներին օգտվել նաեւ Hi-Line լայնաշերտ ինտերնետի ծառայություններից, նշել են ընկերությունում:

14:36 | 08.08.13 | Новости | 4687
В начале августа АрменТел (бренд Beeline) расширил мобильную сеть в непосредственной близости с восточной границей Сюникского марза, обеспечив сотовой связью и мобильным интернетом жителей сел Хнацах и Вагатур.
В результате расширения сети зона покрытия увеличилась на 22 кв. километра, а услуги мобильной связи и 3G интернета стали доступны более чем полутора тысячам жителей, сообщили в компании.
«По результатам первого квартала 2013 года компания стала лидером по росту абонентской базы широкополосного Интернета, что стало возможно благодаря продолжительным инвестициям, в том числе, и в регионах Армении. Согласно обновленной корпоративной стратегии компании «АрменТел», мы вносим социальную составляющую не только в тарифную политику, но и будем обращать особое внимание на расширение сети и обеспечение качественного покрытия даже в самых отдаленных уголках страны»,- отметил генеральный директор компании Андрей Пятахин.
АрменТел ведет также локальные работы по модернизации фиксированной инфраструктуры, что позволит жителям вышеупомянутых сел в ближайшем будущем получить доступ и к широкополосному Интернету Hi-Line, отметили в компании.