15:36 | 04.09.13 | Նորություններ | 4575
Ընկերությունն, որպես գլխավոր հովանավոր, ֆինանսական աջակցություն կցուցաբերի քառյակի 2013-2014թթ. համերգաշրջանի ընթացքում:
«Մեր կորպորատիվ պատասխանատվության հիմնական նպատակն է օգնել մարդկանց փոխել իրենց կյանքը դեպի լավը: Դա նշանակում է, որ մենք աջակցում ենք նրանց, ովքեր իրենց ջանասիրությամբ կերտում են իրենց ճանապարհը դեպի հաջողություն եւ իրենց աշխատանքով երջանկություն են պարգեւում շրջապատին: Այդ իսկ պատճառով մենք ներկայացնում ենք Էդուարդ Միրզոյանի անվան լարային քառյակի հրաշալի եւ տաղանդավոր երաժիշտներին: Էդուարդ Միրզոյանը հայ մեծանուն կոմպոզիտոր է, ում ստեղծագործությունները ճանաչված են, ինչպես հայրենիքում այնպես էլ արտասահմանում եւ կատարվում են համաշխարհային դասականների վարպետների կողմից: Ուրախ ենք աջակցել  այս ծրագրին, քանի որ այն նպատակ ունի պահպանել պրոֆեսիոնալիզմն ու հետաքրքրությունը դասական երաժշտության հանդեպ», - ասել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
ԱրմենՏել-ի աջակցությամբ քառյակը համերգային շրջագայություններ կունենա Հայաստանում եւ արտերկրում, ինչպես նաեւ բարեգործական համերգներ կանցկացնի անապահով ընտանիքների եւ Հայաստանի մանկատների երեխաների համար:

15:36 | 04.09.13 | Новости | 4302
АрменТел (торговая марка Beeline) объявил о начале сотрудничества со струнным Квартетом имени Эдварда Мирзояна.
В качестве генерального спонсора АрменТел окажет финансовую поддержку концертной деятельности квартета на протяжении концертного сезона 2013-2014 гг.
«Основная задача нашей корпоративной ответственности - помочь людям изменить свою жизнь к лучшему. Это означает, что мы поддерживаем тех, кто своим трудом прокладывает себе путь к успеху и своим трудом дарит счастье окружающим. Мы рады быть причастными этому проекту, который направлен на поддержание профессионализма и интереса к классической музыке» - отметил гендиректор АрменТел Андрей Пятахин.
За четыре месяца существования Квартета его участники зарекомендовали себя на многочисленных международных конкурсах и стали известны не только в Армении, но и в мире.
При спонсорстве АрменТел Квартет проведет гастрольные туры по Армении и за рубежом, а также даст благотворительные концерты для детей из малообеспеченных семей и воспитанников детских домов Армении.