13:25 | 18.10.13 | Նորություններ | 4899
Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանում (ՀՊՃՀ) պրոֆեսոր Եվգենի Կասպերսկու մասնակցոությամբ ասօր բացվել են Կասպերսկու լաբորատորիայի ուսումնական եւ սերտիֆիկացման կենտրոնները:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Եվգենի Կասպերսկին ասել է, որ երիտասարդներին կրթելուց բացի կենտրոնները կշահագործվեն նաեւ այլ նպատակներով:
“Պատրաստ եղեք նրան, որ պետք է շատ սովորեք: Այստեղ նաեւ քննություններ կհանձնեք եւ խիստ ստուգումներ կանցնեք ”,- դիմելով ուսանողներին` ասել է Եվգենի Կասպերսկին:
Նորաբաց սերտիֆիկացման կենտրոնում ՀՊՃՀ ուսանողները եւ այլ ցանկացողները սերտիֆիկատ ստանալու համար օնլայն ռեժիմով քննություններ կհանձնեն Կասպերսկու լաբորատորիայի փորձագետների մասնակցությամբ:

13:25 | 18.10.13 | News | 4948
Kaspersky Lab's Training and Certification Centers opened in the Armenian State Engineering University (ASEU) with participation of professor Evgeny Kaspersky today.
Evgeny Kaspersky said that besides training young people, the centers have a number of other goals, Mediamax reports.
"Be ready to study much. You will take exams and strict tests", said Evgeny Kasperski to the students.
ASEU students and other interested persons will take online exams by Kaspersky Lab's experts and will be granted certificates in the newly opened Certification Center.