16:12 | 21.10.13 | Նորություններ | 5531
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) այսօր հայտարարել է Արարատի մարզի Ուրցաձոր գյուղի ֆիքսված հեռախոսային ցանցի ենթակառուցվածքների թվայնացման աշխատանքների մեկնարկի մասին: Թվայնացման աշխատանքների ավարտին, որը նախատեսվում է մինչեւ ս.թ. նոյեմբերի 15-ը, Ուրցաձոր գյուղի բնակիչներին հասանելի կլինեն թվային ֆիքսված կապի եւ ADSL2+ տեխնոլոգիաներով մինչեւ 10 Մբ/վ արագությամբ լայնաշերտ ինտերնետի բարձրորակ ծառայությունները:
«Լարային ենթակառուցվածքների շարունակական արդիականացումը եւ զարգացման գործընթացին ուղղված ներդրումները միտված են «ԱրմենՏել» ընկերության քաղաքականությամբ՝ դարձնելու կյանքն ավելի լավ: Մեր նպատակն է նաեւ ՀՀ ողջ տարածքում մեր բաժանորդների համար հասանելի դարձնել ֆիքսված կապի նոր չափանիշները եւ տրամադրել արագ եւ որակյալ լարային ինտերնետ, որի պահանջարկն առավել արդիական է մարզերում», - նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Նշենք, որ Ուրցաձոր գյուղի ֆիքսված հեռախոսային ցանցի ենթակառուցվածքների թվայնացման աշխատանքների ավարտին «ԱրմենՏել» ընկերության ֆիքսված կապի բաժանորդների 86 տոկոսը միացված կլինեն թվային կայաններին ողջ ՀՀ տարածքում: Բաժանորդային ցանցի մալուխների ընդհանուր երկարությունը գերազանցում է 13000 կմ, իսկ օպտիկամանրաթելային ցանցի երկարությունը գերազանցում է 3500 կմ:

16:12 | 21.10.13 | News | 5761
“ArmenTel” (Beeline trademark) announced the start of digitization works for landline infrastructure in the village of Urtsadozor of Ararat marz. Upon the completion of modernization due on November 15, 2013, high-quality digital landline and wired broadband internet network through ADSL+2 technology at up to 10Mbps will be available to the villagers.
“Consequent modernization of the wired infrastructure and investments into development are conditioned by “ArmenTel’s” aspiration to change the life for the better, open up new standards of landline network and provide quality and high-speed wired internet which is critically needed in the regions”, noted “ArmenTel” CEO Andrey Pyatakhin.
It should be noted that after landline network modernization in the village of Urstadzor, over 86% of “ArmenTel” subscribers across whole Armenia will be connected to landline network. The overall length of cables of the company’s subscriber network exceeds 13 000 km and the length of fiber-optic network – over 3 500 km.