16:12 | 21.10.13 | Նորություններ | 5531
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) այսօր հայտարարել է Արարատի մարզի Ուրցաձոր գյուղի ֆիքսված հեռախոսային ցանցի ենթակառուցվածքների թվայնացման աշխատանքների մեկնարկի մասին: Թվայնացման աշխատանքների ավարտին, որը նախատեսվում է մինչեւ ս.թ. նոյեմբերի 15-ը, Ուրցաձոր գյուղի բնակիչներին հասանելի կլինեն թվային ֆիքսված կապի եւ ADSL2+ տեխնոլոգիաներով մինչեւ 10 Մբ/վ արագությամբ լայնաշերտ ինտերնետի բարձրորակ ծառայությունները:
«Լարային ենթակառուցվածքների շարունակական արդիականացումը եւ զարգացման գործընթացին ուղղված ներդրումները միտված են «ԱրմենՏել» ընկերության քաղաքականությամբ՝ դարձնելու կյանքն ավելի լավ: Մեր նպատակն է նաեւ ՀՀ ողջ տարածքում մեր բաժանորդների համար հասանելի դարձնել ֆիքսված կապի նոր չափանիշները եւ տրամադրել արագ եւ որակյալ լարային ինտերնետ, որի պահանջարկն առավել արդիական է մարզերում», - նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Նշենք, որ Ուրցաձոր գյուղի ֆիքսված հեռախոսային ցանցի ենթակառուցվածքների թվայնացման աշխատանքների ավարտին «ԱրմենՏել» ընկերության ֆիքսված կապի բաժանորդների 86 տոկոսը միացված կլինեն թվային կայաններին ողջ ՀՀ տարածքում: Բաժանորդային ցանցի մալուխների ընդհանուր երկարությունը գերազանցում է 13000 կմ, իսկ օպտիկամանրաթելային ցանցի երկարությունը գերազանցում է 3500 կմ:

16:12 | 21.10.13 | Новости | 5816
Жителям села Урцадзор станут доступны услуги цифровой фиксированной связи и широкополосного интернета Beeline
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявила сегодня о начале работ по оцифровке фиксированной телефонной инфраструктуры села Урцадзор Араратского марза. По завершении модернизации, которая запланирована на 15 ноября 2013 года, жителям села станут доступны услуги высококачественной цифровой фиксированной связи и проводного широкополосного доступа в Интернет по технологии ADSL2+ со скоростью до 10 Мб/с.
«Последовательная модернизация проводной инфраструктуры и инвестиции в развитие продиктованы стремлением компании «АрменТел» изменить жизнь к лучшему, открыть нашим абонентам по всей Армении новые стандарты фиксированной связи и предоставить качественный и быстрый проводной интернет, потребность в котором наиболее остро ощущается в регионах»,- отметил Генеральный директор АрменТел Андрей Пятахин.
Отметим, что после модернизации фиксированной телефонной инфраструктуры села Урцадзор к  цифровым станциям телефонной связи будет подключено более 86% абонентов фиксированной связи компании «АрменТел» по всей Армении. Общая протяженность кабелей абонентской сети компании превышает 13 000 километров, а протяженность оптоволоконной сети - более 3500 км.