16:09 | 25.10.13 | Նորություններ | 4555
ԱրմենՏել ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը Beeline) եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամը հայտարարե են «Գործի´ր հանուն քո ապագայի» ծրագրի մեկնարկի մասին:
Ծրագրի նպատակն է ներառական թատերական խմբի միջոցով խթանել հատուկ կարիքներով երեխաների ինտեգրումը հասարակություն` ուսումնական ծրագրերի եւ արվեստի թերապիայի միջոցով:
«Մենք ենք» ներառական թատերական խումբը ստեղծվել է «ԱրմենՏել» ընկերության աջակցությամբ 2012թ-ին: Այս տարի նոր ծրագրում կընդգրկվեն 25-35 հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաներ: «Գործի´ր հանուն քո ապագայի» ծրագրի շրջանակում նոր ներկայացումը կբեմականացվի Երեւանում, Թալինում, Ապարանում եւ Գյումրիում: Ծրագրի ավարտին վերջին ներկայացումը կբեմականացվի Երեւանի պետական տիկնիկային թատրոնում:
«ԱրմենՏել» ընկերության սոցիալական պատասխանատվության մեջ առանցքային տեղ է զբաղեցնում աջակցությունն այնպիսի ծրագրերին, որոնց հիմնական նպատակն է օգնել մարդկանց փոխել իրենց կյանքը դեպի լավը: Ուրախ ենք, որ ներառական թատերական խմբի գործունեությունը դրական մեծ արձագանքի արժանացավ հասարակության լայն շրջանակներում եւ խթանեց մտավոր եւ ֆիզիկական ունակությունների եւ կարողությունների զարգացումը հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաների շրջանում՝ նպաստելով նրանց ինտեգրմանը հասարակություն»,- ասել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«ԱրմենՏել» ընկերությունը Մանկական զարգացման հիմնադրամի հետ համատեղ սոցիալական ծրագրեր է իրականացնում 2011-ից ի վեր:

16:09 | 25.10.13 | News | 4543
ArmenTel (Beeline trademark) and Child Development Fund announced the start of "Act for the Good of Your Future" social project.
The project is aimed at supporting integration of children with special needs to the society with the help of inclusive drama course, educational programs and art-therapy.
"We" children's inclusive theater group was set up with ArmenTel's support in 2012. The performances within the project will be held in Yerevan, Talin, Aparan and Gyumri. The last performance will be held on the stage of Yerevan State Puppet's Theater after Hovhannes Tumanyan.
""ArmenTel's" social strategy's main priority is given to projects which help change the life for the better. I am glad the activity of the children's theater group had many positive reviews in the broad society layers and helped developing mental, verbal and physical abilities of children with special needs. As a witness to the excellent result, we continue our active participation in implementation of social programs", noted "ArmenTel" CJSC CEO Andrey Pyatakhin.
ArmenTel has been implementing social programs jointly with the Child Development Fund since 2011. Within the cooperation, 10 children needing urgent surgery got qualified medical treatment in the Yerevan hospitals and came back to normal life.