12:34 | 31.10.13 | Նորություններ | 5139
ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) ընդլայնել է 3G-ծածկույթը Հայաստանի հյուսիսում գտնվող սահմանամերձ բնակավայրերում:
2013թ. հոկտեմբերից 3-րդ սերնդի, այդ թվում` նաեւ 3G բջջային ինտերնետի ծառայությունները հասանելի են Լոռու մարզի Միխայլովկա եւ Պրիվոլնոյե համայնքների բնակիչներին:
Ժամանակակից 3G-ալեհավաքների տեղադրման արդյունքում 3G-ծածկույթն ընդլայնվել է 100 քմ կիլոմետրով, իսկ  Beeline 3G ինտերնետն այսուհետ հասանելի կլինի երկու համայնքների ավելի քան 1 000 բնակիչների համար:
«Մենք կատարելագործում ենք բջջային ցանցը եւ ձգտում ապահովել բջջային կապով եւ ինտերնետով բաժանորդներին՝ անկախ նրանց գտնվելու վայրից: Beeline մատչելի եւ հարմար կապն օրեցօր ավելի է ընդլայնում իր աշխարհագրությունն՝ օգնելով մարդկանց միշտ լինել կապի մեջ եւ օգտվել գերարագ  3G բջջային ինտերնետից», - ասել է ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
ԱրմենՏել-ը օգոստոսին բջջային ցանցի ընդլայնման աշխատանքներ է իրականացրել Սյունիքի մարզում, ինչի արդյունքում ծածկույթն ավելացել է 22 քմ կիլոմետրով, իսկ Խնածախ եւ Վաղատուր համայնքների բնակիչները հնարավորություն են ստացել օգտվելու Beeline բջջային կապից եւ 3G ինտերնետից:

12:34 | 31.10.13 | News | 5068
ArmenTel (Beeline trademark) announced expansion of 3G network in border settlements in northern Armenia.
Starting from October 2013, the 3G network services including mobile 3G internet were available to residents of the communities of Mikhailovka and Privolnoe of Lori marz.
As a result of installation of 3G antennas, 3G coverage increased by 100square kilometers and Beeline 3G internet services were available for over 1 000 residents of both communities.
"We're improving our network and strive to provide mobile network and mobile internet to each subscriber irrespective of his location. Affordable and handy network provided by Beeline is available in various corners of the country day by day helping people to always stay in touch and use high-speed mobile 3G internet ", noted ArmenTel CEO Andrey Pyatakhin.
In August 2013, the company carried out works on expanding the mobile network in Syunik marz and the coverage increased by 22square km and the residents of communities of Khatsakh and Vahatur got full access to mobile network and Beeline 3G internet.