15:22 | 14.11.13 | Նորություններ | 5653
ԱրմենՏել ընկերությունն (ապրանքանիշը Beeline) այսօր ամփոփեց «Հեռախոսակապը սերունդների կյանքում» խորագրով մրցույթի արդյունքները:
Մրցույթը նվիրված էր երեւանյան հեռախոսակապի հարյուրամյակին եւ իրականացվում էր լուսանկար, էսսե եւ կարճ պատմվածք անվանակարգերում:
«ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը պարգեւատրեց մրցույթի հաղթողներին Հյուսիսային պողոտայում գտնվող Beeline վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակում: Յուրաքանչյուր անվանակարգում հաղթող աշխատանքների հեղինակները՝ Դավիթ Յավրյանը (կարճ պատմվածք), Նվարդ Մինասյանը (լուսանկար) եւ Վալերիա Ղաբուզյանը (էսսե) որպես մրցանակ ստացան Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000) պլանշետներ:
Facebook ցանցի Beeline Armenia խմբի պաշտոնական էջում կայացած քվեարկության արդյունքում Արարատ Գուլանյանի աշխատանքն արժանացավ Ֆեյսբուքի երկրպագուների համակրանքին եւ պարգեւատրվեց հատուկ մրցանակով՝ ILIFE WTAB 704 DC պլանշետով:
Մրցույթի եզրափակիչ փուլ անցած մյուս ութ մասնակիցները ստացան խրախուսական մրցանակներ` Energy System Media Tablet S7 պլանշետներ:
«ԱրմենՏել ընկերության անունից սրտանց շնորհավորում եմ մրցույթի հաղթողներին, ովքեր յուրովի ներկայացրեցին մայրաքաղաքի հեռախոսակապի զարգացման հարյուրամյա պատմությունը՝ ցուցաբերելով ստեղծագործական մոտեցում եւ վառ երեւակայություն: Մենք հպարտ ենք, որ հանդիսանում ենք երեւանյան հեռախոսակապի դարավոր պատմության կրողը եւ անչափ ուրախ, որ մրցույթը մեծ հետաքրքրություն առաջացրեց հատկապես երիտասարդների շրջանում, քանի որ հենց նրանք են մեզ հետ միասին կերտելու այս պատմության շարունակությունը», - նշեց Անդրեյ Պյատախինը:

15:22 | 14.11.13 | Новости | 5350
Компания АрменТел (торговая марка Beeline) подвела итоги конкурса «Телефонная связь в жизни поколений», приуроченного к столетию городской телефонной связи Еревана.
Конкурс проводился в трех номинациях: «Фотография», «Эссе» и «Короткий рассказ».
Сегодня в офисе продаж и обслуживания Beeline на Северном проспекте гендиректор АрменТел Андрей Пятахин наградил победителей конкурса.
Главные призы - планшеты Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000), получили Давид Яврян, Нвард Минасян и Валерия Абузян, чьи работы были признаны лучшими в номинациях «Короткий рассказ», «Фотография» и «Эссе».
По итогам голосования на официальной странице Beeline Armenia в социальной сети Facebook работа Арарата Гуланяна удостоилась специального приза. Победитель получил в подарок от компании «АрменТел» планшет ILIFE WTAB 704 DC. Остальные восемь участников конкурса, прошедшие в финал, получили поощрительные призы – планшеты Energy System Media Tablet S7.
«От имени компании «АрменТел» сердечно поздравляю победителей конкурса, проявивших художественный подход, яркое воображение и своеобразно представивших столетнюю историю развития городской телефонной связи Еревана. Мы гордимся тем, что являемся хранителями истории развития телефонной связи в Армении и рады, что конкурс вызвал большой интерес особенно у молодежи, вместе с которой мы продолжим созидать эту истории. Проявляйте активность, творческий подход и инициативу, а мы и дальше будем содействовать тем проектам, которые помогут изменить жизнь к лучшему», - отметил гендиректор АрменТел Андрей Пятахин.