12:33 | 04.12.13 | Նորություններ | 4391
Դեկտեմբերի 3-ին Հ. Թումանյանի անվան Երեւանի պետական տիկնիկային թատրոնում կայացավ Հաշմանդամների միջազգային օրվան նվիրված «Մենք ենք» ներառական թատերական խմբի նոր ներկայացումը։
Ներկայացումը կայացել է «Գործի՛ր հանուն քո ապագայի» ծրագրի շրջանակում, որի նպատակն է աջակցել հատուկ կարիքներով երեխաների ինտեգրմանը հասարակություն՝ ուսումնական ծրագրերի-արվեստի թերապիայի միջոցով։
Թատերախմբի սաները հանդիսատեսին ցուցադրեցին «Բարի ախորժակ» ներկայացումը՝ բեմադրված իտալացի գրող Ալբերտո Մորավիայի հեքիաթների հիման վրա:
««ԱրմենՏել» ընկերության սոցիալական քաղաքականության շրջանակում մշտապես առավելությունը տրվում է այն ծրագրերին, որոնք ուղղված են օգնել մարդկանց փոխելու իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը: Աջակցելով «Մենք ենք» ներառական թատերախմբի կայացմանը եւ հետագա շարունակական գործունեությանը, մենք նպաստում ենք երեխաների յուրօրինակության, խառնվածքի, մտավոր-ֆիզիկական ներուժի բացահայտմանը՝ օգնելով հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաներին ինտեգրվել հասարակություն»,- ասաց «ԱրմենՏել» ընկերության hասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
«Մենք ենք» թատերախումբը ստեղծվել է 2012թ-ին Մանկական զարգացման հիմնադրամի եւ ԱրմենՏել ընկերության համագործակցության արդյունքում:

12:33 | 04.12.13 | News | 4479
The premiere performance of "We" exclusive theater troupe dedicated to the International Day of People with Disabilities was staged at the State Puppet Theater after Tumanyan.
The performance was staged within "Act for the Sake of Your Future" which is aimed at supporting social integration of children with special needs with the help of educational programs and art-therapy.
This time, the participants of the troupe presented "Good Appetite" performance based on the fairly tales by Italian writer Alberto Moravia.
"Within "ArmenTel's" corporate social policy, preference is always given to the programs meant for helping people change their lives for the better. Consistently supporting young artists from "We" theater group, the company assists to revealing talents, physical and intellectual potential of children with special needs giving them the chance to integrate to the society through art", said ArmenTel spokeswoman Anush Begloyan.
"We" troupe was set up in 2012 as a result of the cooperation of ArmenTel and Child Development Fund.