12:33 | 04.12.13 | Նորություններ | 4391
Դեկտեմբերի 3-ին Հ. Թումանյանի անվան Երեւանի պետական տիկնիկային թատրոնում կայացավ Հաշմանդամների միջազգային օրվան նվիրված «Մենք ենք» ներառական թատերական խմբի նոր ներկայացումը։
Ներկայացումը կայացել է «Գործի՛ր հանուն քո ապագայի» ծրագրի շրջանակում, որի նպատակն է աջակցել հատուկ կարիքներով երեխաների ինտեգրմանը հասարակություն՝ ուսումնական ծրագրերի-արվեստի թերապիայի միջոցով։
Թատերախմբի սաները հանդիսատեսին ցուցադրեցին «Բարի ախորժակ» ներկայացումը՝ բեմադրված իտալացի գրող Ալբերտո Մորավիայի հեքիաթների հիման վրա:
««ԱրմենՏել» ընկերության սոցիալական քաղաքականության շրջանակում մշտապես առավելությունը տրվում է այն ծրագրերին, որոնք ուղղված են օգնել մարդկանց փոխելու իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը: Աջակցելով «Մենք ենք» ներառական թատերախմբի կայացմանը եւ հետագա շարունակական գործունեությանը, մենք նպաստում ենք երեխաների յուրօրինակության, խառնվածքի, մտավոր-ֆիզիկական ներուժի բացահայտմանը՝ օգնելով հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաներին ինտեգրվել հասարակություն»,- ասաց «ԱրմենՏել» ընկերության hասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
«Մենք ենք» թատերախումբը ստեղծվել է 2012թ-ին Մանկական զարգացման հիմնադրամի եւ ԱրմենՏել ընկերության համագործակցության արդյունքում:

12:33 | 04.12.13 | Новости | 4188
В Государственном кукольном театре имени Туманяна состоялся премьерный спектакль инклюзивной театральной труппы «Мы», посвященный Международному дню инвалидов.
Спектакль состоялся в рамках программы «Действуй во имя своего будущего», целью которой является содействие общественной интеграции детей с особыми потребностями с помощью учебных программ и арт-терапии.
На этот раз участники труппы представили зрителям спектакль «Приятного аппетита» по мотивам сказок итальянского писателя А. Моравии.
«В рамках корпоративной социальной политики компании «АрменТел» предпочтение всегда отдается тем программам, которые призваны помочь людям изменить свою жизнь к лучшему. Последовательно поддерживая маленьких артистов из театральной труппы «Мы», компания содействует раскрытию талантов, физического и интеллектуального потенциала детей с особыми потребностями, давая им возможность интегрироваться в общество посредством искусства», - сказала руководитель Службы по связям с общественностью АрменТел Ануш Беглоян.
Труппа «Мы» была создана в 2012 году в результате сотрудничества АрменТел и Детского фонда развития.