14:40 | 15.01.14 | Նորություններ | 5375
ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանաքանիշը Beeline) սոցիալական ծրագիր է իրագործել Արմավիրի մարզի Երվանդաշատ սահմանամերձ համայնքի երեխաների համար։
ԱրմենՏել, Mothercare եւ Promoto ընկերությունների ներկայացուցիչներն այցելել են Երվանդաշատ եւ համայնքի մինչեւ 10 տարեկան բոլոր երեխաներին նվիրել են խաղալիքներ եւ հագուստ, իսկ համայնքի գրադարանին` հայկական պատմության եւ արվեստի մասին նոր գրքեր։
«Հայաստանում սահմանամերձ գյուղերի աջակցությանն ուղղված ծրագիրն առաջինն էր, որ իրականացվեց իմ ղեկավարության ժամանակ: 2013 թվականի հուլիսին մենք օգնեցինք Չինարի գյուղի երեխաներին, իսկ հիմա մեր ուշադրության կենտրոնում է Երվանդաշատ գյուղը: Մենք հպարտ ենք, որ կարողացանք օգնել այս համայնքում ապրող բոլոր երեխաներին»,- նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Promoto ընկերության հետ համագործակցության շրջանակում 2013 թվականի հուլիսին Չինարի գյուղի ավելի քան 50 աշակերտներ այցելեցին Երեւան: Նրանք հյուրընկալվեցին մանկական եւ զվարճանքի տարբեր կենտրոններում, եղան «Beeline կապի թանգարանում», ծանոթացան օպերատորների աշխատանքին հաճախորդների սպասարկման կենտրոնում:

14:40 | 15.01.14 | Новости | 5343
АрменТел (торговая марка Beeline) провела социальную акцию для детей приграничной общины Ервандашат Армавирского марза.
Представители компаний АрменТел, Mothercare и «Промото» посетили Ервандашат и подарили всем детям общины в возрасте до 10 лет одежду и игрушки, а местной библиотеке - новые книги по армянской истории и искусству.
«Программа поддержки и помощи приграничным селам Армении стала первой, которую  инициировала АрменТел под моим руководством. В июле 2013 года мы помогли детям из села Чинари, а сейчас в центре нашего внимания - Ервандашат. Мы гордимся, что смогли помочь всем без исключения детям, живущим в общине. Корпоративная социальная ответственность компании АрменТел призвана помогать людям в достижении лучшей жизни. И я с радостью могу констатировать, что компании удается привлечь в свои социальные проекты все больше людей и организаций», - отметил гендиректор АрменТел Андрей Пятахин.
В рамках партнерской программы Beeline с «Промото» в июле 2013 года более 50 учеников средней школы села Чинари побывали в различных ереванских центрах детского досуга и развлечений, посетили «Музей связи Beeline» и познакомились с работой операторов центра обслуживания клиентов.