11:54 | 22.01.14 | Նորություններ | 6454
Երեւան: Մեդիամաքս: Հունվարի 25-ին, ժամը 11.00-ին Միացյալ աշխարհի քոլեջներ (United World Colleges-UWC) կրթական ցանցի Հայաստանի ազգային կոմիտեն եւ «UWC Դիլիջան» միջազգային դպրոցը կկազմակերպեն «Բաց դռների օր» բոլոր նրանց համար, ովքեր ցանկանում են սովորել UWC համակարգում:
«Բաց դռների օրը» կկայանա Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի «Փարամազ Ավետիսյան» մասնաշենքի «Աքյան» արվեստի սրահում։
Միջոցառումը հնարավորություն կընձեռի հանդիպելու UWC Հայաստանի ներկայացուցիչներին, «UWC Դիլիջան»-ի տնօրեն Ջոն Փադըֆութին եւ դպրոցի հիմնադիրների խորհրդի նախագահ Վերոնիկա Զոնաբենդին։
Ջոն Փադըֆութը եւ Վերոնիկա Զոնաբենդը, ինչպես նաեւ UWC Հայաստանի անձնակազմի այլ ներկայացուցիչներ կպատասխանեն UWC դպրոցներին, այդ թվում` «UWC Դիլիջան»-ին վերաբերող բոլոր հարցերին, ինչպես նաեւ կներկայացնեն ընդունելության կարգը։
«UWC Դիլիջան» դպրոցը դռները կբացի ս.թ. կհանձնվի սեպտեմբերին` ընդունելով առաջին 90 աշակերտներին, որոնցից 10 Հայաստանից կլինեն: UWC Dilijan միջազգային դպրոցի աշակերտների 90 տոկոսը կսովորեն բարերարների կողմից հատկացված կրթաթոշակներով:
Եւս 11 հայաստանցի երեխաներ հնարավորություն կունենան սովորել UWC-ի համակարգի այլ երկրների քոլեջներում` Իտալիայում, Ուէլսում, Հոնգ Կոնգում, Նիդեռլանդներում, Նորվեգիայում, Գերմանիայում, ԱՄՆ-ում, Սինգապուրում, Հնդկաստանում:
UWC համակարգում եւ «UWC Դիլիջան» միջազգային դպրոցում սովորելու հայտերը լրացվում են առցանց` www.am.uwc.org կայքում: ՀՀ քաղաքացիների համար դիմումների ընդունման վերջնաժամկետը 2014 թ.-ի փետրվարի 17-ն է։

Yerevan /Mediamax/. At 11:00 on January 25, Armenian National Committee of United World Colleges (UWC) and UWC Dilijan college will organize The Open Doors Day for those who want to study in UWC system.
The Open Doors Day will be held in the Akian art hall of Paramaz Avetisyan building of American University of Armenia.
During the event, all the interested persons will be able to meet with UWC Armenia representatives, Director of UWC Dilijan John Puddefoot and Chairman of Board of Founders of the school Veronika Zonabend.
John Puddefoot and Veronika Zonabend as well as other representatives of UWC Armenia staff will answer questions related to UWC colleges including UWC Dilijan and will present the admissions process.
UWC Dilijan college will open the doors to its first 90 pupils, 10 of them being from Armenia, in September 2013. 90% of the pupils will be granted scholarships.
11 more Armenian children will be able to study at the colleges of other countries involved in UWC system - Italy, Wales, Hong Kong, Netherlands, Norway, Germany, U.S., Singapore and India.
The online applications for studying in UWC system and UWC Dilijan International School are available here - www.am.uwc.org. The deadline of applications for Armenian citizens is February 17, 2014.
You can find more information on the event on Facebook - https://www.facebook.com/events/278199482330141/.