13:43 | 14.02.14 | Նորություններ | 5269
Այսօր ամփոփված Beeline Scholarship ծրագրի արդյունքներով «ԱրմենՏել» ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) կողմից 95 ուսանողներ արժանացել են կրթաթոշակի:
Beeline Scholarship ծրագիրն իրականացվել է Բրիտանական խորհուրդի եւ «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի կողմից՝ ՀՀ ԿԳ նախարարության աջակցությամբ: Ծրագրին մասնակցելու համար ՀՀ պետական բուհերի ուսանողները պետք է ներկայացնեին ծրագիր-առաջարկներ՝ նշելով, թե ինչ փոփոխություններ են պատրաստվում իրականացնել իրենց ոլորտում:
«ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալ Մերուժան Միքաելյանը, շնորհավորելով կրթաթոշակակիրներին, նշել է, որ «Արմենտել» ընկերությունը կարեւորում է նման միջոցառումները, համոզված լինելով, որ լավագույն ներդրումները դրանք կրթական ներդրումներն են:
«Փորձել ենք ուսանողների ուշադրությունը հրավիրել այն փոփոխությունների վրա, որոնց իրականացման դեպքում կարելի է առաջխաղացման հասնել սեփական մասնագիտության մեջ: Ծրագիրը նպատակ ունի ուսանողներին համոզել, որ այդ փոփոխություններն իրականացնելու ճանապարհին կան մարդիկ, ովքեր կարող են նրանց աջակցել»,- ասել է Մերուժան Միքաելյանը:
«Դուք ստանում եք գումար, որը ձեր մտավոր գործունեության արդյունքն է, եւ դուք այն վաստակել եք: Ընտրություն կատարելիս մեզ չի հետաքրքրել ձեր առաջադիմությունը, մեզ հետաքրքրել են ձեր գաղափարները»,- ուսանողներին ուղղված խոսքում նշել է ՀՀ ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանը:
«Սա կարող է ձեզ համար ճանապարհ բացել դեպի համաշխարհային կրթություն»,- ասել է ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Ջոնաթան Էյվսը, ով էլ հայտարարել է այն հաջողակ ուսանողի անունը, ով ամռանը Միացյալ Թագավորությունում մի քանի շաբաթ տեւողությամբ կրթական ծրագրի մասնակցելու հնարավորություն կստանա:
Վիճակահանության արդյունքում պարզ է դարձել, որ Միացյալ Թագավարություն մեկնելու է ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետի ուսանողուհի Աննա Թովմասյանը:
Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Արեւիկ Սարիբեկյանը նշել է, որ 2013 թ-ի նոյեմբերին հայտարարված մրցույթին ներկայացվել է 568 հայտ: Նրա խոսքերով, լավագույն ծրագրերն ընտրելիս հաշվի են առնվել նորարարությունը, ստեղծագործ մտածողությունը եւ արդիականությունը:
Ի դեպ, կրթաթոշակի արժանացած ուսանողների մեծ մասը ներկայացնում է ԵՊՀ-ն, երկրորդ տեղում է ՀՊՏՀ-ն է: Կրթաթոշակակիրներից 7-ը ներկայացնում են ՀՀ մարզերը:

13:43 | 14.02.14 | Новости | 5540
Сегодня по итогам программы Beeline Scholarship компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) выделила стипендии 95 студентам.
Программа Beeline Scholarship осуществлялась Британским Советом и  ЗАО «АрменТел» при поддержке министерства образования и науки Армении. Для участия в программе студенты государственных вузов Армении должны были представить проекты-предложения, отметив, какие изменения собираются реализовать в своей сфере.
Первый заместитель гендиректора «АрменТел» Меружан Микаелян поздравил студентов, получивших стипендии, и отметил, что компания «АрменТел» считает важными такие мероприятия и уверена, что лучшие инвестиции - инвестиции в образование.
«Мы попытались привлечь внимание студентов к тем изменениям, в случае реализации которых можно достичь прогресса в своей профессии. Программа преследует цель убедить студентов, что на пути к реализации данных изменений есть люди, способные поддержать их»,- сказал Меружан Микаелян.
«Вы получаете деньги, которые являются результатом вашей интеллектуальной деятельности, и вы их заработали. При выборе нас не интересовала ваша успеваемость, нас интересовали ваши идеи»,- в своем обращении к студентам отметил министр образования и науки Армении Армен Ашотян.
«Это может открыть перед вами путь к мировому образованию»,- сказал посол Великобритании в Армении Джонатан Эйвс. Именно он объявил имя студента, получившего возможность этим летом на несколько недель отправиться в Великобританию для участия в образовательной программе. В результате розыгрыша стало известно, что им будет студентка юридического факультета ЕГУ Анна Товмасян.
Директор армянского офиса Британского Совета Аревик Сарибекян отметила, что на конкурс, объявленный в ноябре 2013 года, было подано 568 заявок. По ее словам, при выборе лучших программ учитывались инновации, творческое мышление и актуальность.
Кстати, большинство стипендиатов представляет ЕГУ, на втором месте Армянский государственный экономический университет. 7 стипендиатов представляют области Армении.