16:13 | 05.03.14 | Նորություններ | 4822
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) եւ Բրիտանական խորհուրդը Հայաստանում հայտարարել են լավագույն գրախոսականի եւ «Մեզ հետ, մեր կողքին» մրցույթների մեկնարկի մասին։ Մրցույթներն անց են կացվում Բրիտանական ֆիլմերի 12-րդ փառատոնի շրջանակում։
Լավագույն գրախոսականի մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչեւ մարտի 17-ը փառատոնի շրջանակում ներկայացված ֆիլմերի վերաբերյալ գրել գրախոսականներ եւ ներբեռնել դրանք Բրիտանական խորհրդի կայքում ստեղծված հատուկ էջի միջոցով: Գրախոսականները կգնահատեն կինոքննադատների եւ կինոլրագրողների հայկական ասոցիացիայի անդամները, լավագույն աշխատանքի հեղինակը կարժանանա Apple iPad-ի, եւս երկու մասնակից կարժանան խրախուսական մրցանակների:
«Մեզ հետ, մեր կողքին» խորագրով ֆոտոմրցույթն անց է կացվում Facebook սոցիալական ցանցում` Բրիտանական խորհրդի պաշտոնական էջում: Մրցույթի գլխավոր հաղթողը կպարգեւատրվի լուսանկարչական ապարատով, իսկ մրցույթի բոլոր մասնակիցները կստանան հետաքրքիր նվերներ: Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լուսանկարել հասարակությունում անհատների ներառության գաղափարն արտացոլող լուսանկար եւ մինչեւ մարտի 16-ն ուղարկել այն Norayr.Yerznkyan@britishcouncil.am էլեկտրոնային հասցեին։
«Մեզ հետ, մեր կողքին» մրցույթի հաղթողին կորոշի լուսանկարչական ոլորտի մասնագետներից կազմված հատուկ հանձնաժողովը։ Գնահատման ժամանակ հաշվի կառնվեն ինչպես գաղափարի յուրահատկությունը, այնպես էլ լուսանկարի մասնագիտական կատարումը:
«ԱրմենՏել-ը որպես սոցիալապես պատասխանատու ընկերություն հավատարիմ է մնում իր որդեգրած ռազմավարությանը եւ շարունակում է իրականացնել այնպիսի ծրագրեր, որոնք մարդկանց կյանքը դարձնում են ավելի լավ։ Մենք աջակցում ենք «Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնին, քանի որ այն ուղղված է ոչ միայն մշակույթների սերտացմանը, այլ նաեւ կնպաստի հայ հասարակությունում առկա խնդիրների լուծմանը, իսկ փառատոնի շրջանակում կազմակեպված մրցույթները եւս մեկ յուրօրինակ հնարավորություն են մարդկանց ուշադրությունը սեւեռել մեր կողքին ապրող խոցելի խմբերի անդամներին եւ օգնության ձեռք մեկնել նրանց»,- ասել է «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալ Մերուժան Միքայելյանը։
Նշենք որ Բրիտանական ֆիլմերի 12-րդ փառատոնն այս տարի կազմակերպում են Բրիտանական խորհուրդը, Երեւանում Բրիտանական դեսպանատունը եւ ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը: Փառատոնի գլխավոր հովանավորն է «ԱրմենՏել» ընկերությունը։
Բրիտանական ֆիլմերի 12-րդ փառատոնի շրջանակում անցկացվող մրցույթների մասին ծրագրին առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարող եք ստանալ՝ այցելելով www.britishcouncil.am կայք։

16:13 | 05.03.14 | Новости | 4849
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) и Британский совет объявили сегодня о старте конкурса «С нами вместе, с нами рядом» и конкурса на лучшую рецензию.
Конкурсы проходят в рамках 12-го Фестиваля британских фильмов. В этом году фестиваль посвящен инклюзивным и коммуникационным проблемам.
Для участия в конкурсе на лучшую рецензию необходимо до 17 марта написать рецензию на фильм, участвующий в фестивале, и загрузить его на специальную страницу на сайте Британского совета www.britishcouncil.am. Рецензии оценят члены Ассоциации армянских кинокритиков и киножурналистов. Автор лучшей рецензии получит в награду Apple iPad, а обладатели второго и третьего места - поощрительные призы.
Фотоконкурс «С нами вместе, с нами рядом» проходит на официальной странице Британского совета в социальной сети Facebook. Победитель будет награжден фотокамерой, а все остальные участники конкурса получат подарки. Для участия в конкурсе необходимо сделать фотографию, отражающую идею инклюзивности в обществе и до 16 марта отправить ее на адрес Norayr.Yerznkyan@britishcouncil.am.
Победителя конкурса «С нами вместе, с нами рядом» выберет специальное жюри, состоящее из профессиональных фотографов. При отборе работ будет учитываться как смысловые особенности работы, так и ее профессиональное исполнение.
«АрменТел» как социально ответственная компания остается верной своей стратегии и продолжает осуществлять такие программы, которые делают жизнь людей лучше. Мы содействуем Фестивалю британского кино, поскольку он направлен не только на сближение культур, но и поможет решить острые общественные проблемы. А конкурсы, устраиваемые в рамках фестиваля — это особенная возможность обратить внимание общества на живущих по соседству людей, у которых есть проблемы с коммуникацией», - сказал заместитель генерального директора компании «АрменТел» Меружан Микаелян.
Отметим, что Фестиваль британского кино в этом году организуют Британский совет, Британское посольство в Ереване и Юнисеф. Генеральным спонсором фестиваля является компания «АрменТел».
Подробнее о конкурсах, проводимых в рамках 12-го Фестиваля британских фильмов, можно ознакомиться на сайте www.britishcouncil.am.