13:43 | 11.03.14 | Նորություններ | 6007
Orange Armenia ընկերությունն այսօր սկսել է իրազեկման արշավ շարժական կապի համարների տեղափոխելիության համակարգի (Mobile Number Portability-MNP) վերաբերյալ:
Օrange Armenia գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերն այսօր նշել է, որ ապրիլի 1-ից գործարկվող համակարգը հնարավորություն կտա անվճար, հեշտ եւ պարզ «ազատության ընտրության» կատարել:
«Սա կարելի է հեղափոխություն համարել Հայաստանի շարժական շուկայում», - ասել է նա:
Orange-ի իրազեկման արշավի շրջանակներում ստեղծել է www.1qayl.am վեբ-կայքը եւ բացվել 055 000222 թեժ գիծը:
Orange Armenia բրենդի եւ հաղորդակցության գծով տնօրեն Արամ Մկրտչյանը տեղեկացրել է, որ այն բաժանորդները, ովքեր որոշում կկայացնեն իրենց համարները տեղափոխել Orange-ի ցանց, կարող են նախապես գրանցվել կայքում եւ գրանցված յուրաքանչյուր 1000-րդ բաժանորդ հնարավորություն կունենա նվեր ստանալ iPhone 5C Orange-ից:

Orange Armenia started an information campaign on Mobile Number Portability (MNP) service.
Orange Armenia CEO Francis Gelibter noted today that the MNP which is due to be launched on April 1 will allow making a free, easy and simple "choice of freedom".
"It can be considered a revolution on the Armenian mobile market", he said.
Within Orange's information campaign, www.1qayl.am website was created and 055 000222 hotline opened.
Orange Armenia Marketing Director Mkrtchyan said that the subscribers who will decide to shift their numbers to Orange network will be able to register on the site beforehand, and each 1000 registered subscriber will have the chance to be gifted iPhone 5C from Orange.