13:59 | 31.03.14 | Նորություններ | 4608
ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ Սամվել Արաբաջյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանում այլեւս չկա որեւէ բնակավայր, որտեղ բացակայում է բջջային կապի ծածկույթը:
Նրա խոսքով, Հայաստանի տարածքի 68%-ում առկա են 3 օպերատորների ծառայությունները, 23%-ում՝ 2 օպերատորները, 8,5%-ում գործում է միայն մեկը:
«Հասկանալի է, որ ծածկույթի ապահովումը մեծ ներդրումներ է պահանջում ընկերություններից», - ասել է Սամվել Արաբաջյանը՝ նշելով, որ օպերատորները շարունակում են իրենց աշխատանքներն այս ուղղությամբ:
Նա տեղեկացրել է, որ մշակվում է որոշման նախագիծ, որի համաձայն օպերատորներն իրենց կայքերում պետք է տեղեկատվություն հրապարակեն այն մասին, թե ո՞ր բնակավայրերում է առկա իրենց կողմից մատուցվող ծառայությունը՝ նշելով օգտագործվող տեխնոլոգիաները: Օպերատորը պետք է նաեւ նշի այն բնակավայրերը, որտեղ բջջային կապի ծածկույթ չունի:

Member of Public Services Regulatory Commission of Armenia Samvel Arabajyan said today that there is not a single settlement in Armenia which wouldn’t have mobile coverage.
According to him, 68% of Armenia’s area is provided with 3 operators’ services, 23% - 2 operators and 8.5%- only one.
“It’s clear that coverage requires investments from companies”, said Samvel Arabajyan noting that the operators keep on carrying out works to this end.
He said that a decision is being drafted upon which the operators should post information on their sites saying in which settlements they have coverage also noting the used technologies. The operator should also mention the settlements where they don’t have mobile coverage.