18:22 | 10.04.14 | Նորություններ | 5067
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարունակում է «Կրթական հիմնադրամ» նախագիծը: Այս տարի ընկերությունը հատկացրել է 180 մլն դրամ, որի շնորհիվ տարբեր բուհերի եւս 200 ուսանող կազատվի վարձ վճարելու բեռից:
Հատուկ կարիքներով, ծնողազուրկ եւ սոցիալապես անապահով ընտանիքներում ապրող առաջին եւ երկրորդ կուրսի ուսանողների շրջանում իրականացվող ծրագիրը մեկնարկել է 4 տարի առաջ: Այդ ընթացքում ծրագրի շահառու է դարձել 500 ուսանող: Նրանց աջակցելու համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հատկացրել է ավելի քան 349 մլն դրամ:
«Կան ոլորտներ, որտեղ կատարվող ներդրումներն արդյունք են տալիս շատ արագ: Կրթության ոլորտը չի ենթարկվում այդ կանոններին. ավելին, պահանջում է լուրջ ներդրումներ եւ համբերություն: Սերունդների եւ երկրի զարգացման հեռանկարում հատկապես կարեւոր է երկարաժամկետ ծրագրեր իրականացնելու մոտեցումը: Մենք քաջալերում ենք մտավոր ներուժը լիարժեք բացահայտելու եւ այն զարգացնելու ուսանողների ձգտումը: Մեզ համար հոգատարությունը կորպորատիվ մշակույթ է»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

18:22 | 10.04.14 | Новости | 5027
Компания ВиваСелл-МТС продолжает проект “Образовательный фонд”. В этом году компания выделила 180 млн. драмов, благодаря чему еще 200 студентов разных вузов были освобождены от обязательств по оплате за обучение.
Программа, которая реализуется среди студентов первых и вторых курсов со специальными потребностями, лишенных родителей и живущих в социально необеспеченных семьях, стартовала 4 года назад. За это время программой воспользовались 500 студентов. Для содействия студентам ВиваСелл-МТС выделила более 349 млн. драмов.
“Есть сферы, где вложения очень быстро приносят результаты. Сфера образования не подпадает под это правила: более того, она требует серьезных вложений и терпения. В перспективе развития поколений и страны особенно важен подход реализации долгосрочных программ. Мы стимулируем стремления студентов по полноценному выявлению и развитию интеллектиального потенциала”,- сказал генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.