18:22 | 10.04.14 | Նորություններ | 5067
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարունակում է «Կրթական հիմնադրամ» նախագիծը: Այս տարի ընկերությունը հատկացրել է 180 մլն դրամ, որի շնորհիվ տարբեր բուհերի եւս 200 ուսանող կազատվի վարձ վճարելու բեռից:
Հատուկ կարիքներով, ծնողազուրկ եւ սոցիալապես անապահով ընտանիքներում ապրող առաջին եւ երկրորդ կուրսի ուսանողների շրջանում իրականացվող ծրագիրը մեկնարկել է 4 տարի առաջ: Այդ ընթացքում ծրագրի շահառու է դարձել 500 ուսանող: Նրանց աջակցելու համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հատկացրել է ավելի քան 349 մլն դրամ:
«Կան ոլորտներ, որտեղ կատարվող ներդրումներն արդյունք են տալիս շատ արագ: Կրթության ոլորտը չի ենթարկվում այդ կանոններին. ավելին, պահանջում է լուրջ ներդրումներ եւ համբերություն: Սերունդների եւ երկրի զարգացման հեռանկարում հատկապես կարեւոր է երկարաժամկետ ծրագրեր իրականացնելու մոտեցումը: Մենք քաջալերում ենք մտավոր ներուժը լիարժեք բացահայտելու եւ այն զարգացնելու ուսանողների ձգտումը: Մեզ համար հոգատարությունը կորպորատիվ մշակույթ է»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

18:22 | 10.04.14 | News | 5075
VivaCell-MTS continues the “Education Fund” project. This year the Company has allocated AMD 180 million to cover the entire tuition fee to 200 more students from different universities. This project that supports first and second year students with special needs, orphans and/or those from needy families was launched 4 years ago. During this period VivaCell-MTS has allocated more than AMD 349 million with 500 students having already benefited from the project.
“In some cases, the reward of investments is evident. The education sector is not subject to these rules. Moreover, it requires major investments and much patience. Supporting long-term projects is especially important for the prosperity of the country and the success of future generations. We encourage students to develop and fully use their intellectual potential. For VivaCell-MTS caring is integrated into the corporate culture,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.