«Թող գարունները գան ու չգնան» խորագրով համերգին
Ապրիլի 14-ին «Օրրան» բարեգործական հասարակական կազմակերպությունը եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը կազմակերպել էին «Թող գարունները գան ու չգնան» խորագրով համերգ` «Օրրան»-ի տարեց շահառուների մասնակցությամբ:
Ողջույնի խոսքով հանդես եկան ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն
Ռալֆ Յիրիկյանը եւ Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Ջոն Հեֆերնը:
2000 թվականից «Օրրանն» իր հարկի տակ է վերցրել հարյուրավոր միայնակ տարեցների` նրանց համար ծառայելով որպես ապահով ու ջերմ տանիք:
Վերջին յոթ տարվա ընթացում «Օրրան»-ի գլխավոր գործընկերն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը: Այդ գործընկերության շնորհիվ «Օրրան»-ը հաջողությամբ է իրականացրել կարիքավոր ընտանիքներին աջակցելու իր առաքելությունը. օգնել է փողոցում հայտնված կամ այդ վտանգի առջեւ կանգնած հազարավոր երեխաների:
«Առանց անցյալի՝ չկա ներկա կամ ապագա: Մեր այսօրը դուք եք կերտել: Ծնողներն ու մեծերն այն օրհնությունն են, որը մեզ ստիպում է հավատալ, որ դիմացինի մասին հոգ տանելն անչափ կարեւոր է: Տարեց մարդկանց աչքերում արտացոլվում են մեր ազգի պատմությունն ու ձեռքբերումները: Մենք արժեւորում ենք ձեզ հետ անցկացրած յուրաքանչյուր վայրկյանը. այդ պահերը մեր մեջ դաստիարակում են ուժեղ կամք ու իմաստություն են տալիս», - ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

13:15 | 15.04.14 | News | 5025
On April 14 Orran and VivaCell-MTS organized a concert with the participation of the elderly of Orran.
The participants were greeted by Ralph Yirikian, General Manager of VivaCell MTS and John Heffern, Ambassador of the United States of America.
From the day it was founded in the year 2000, Orran has embraced hundreds of elderly providing them a safe and warm haven. At Orran, the elderly receive a daily hot meal, enjoy their leisure time and find spiritual enrichment. Because they share the same vision, for the last seven years, Orran has joined hands with VivaCell-MTS.
With this partnership, Orran has been able to successfully carry out its mission of helping families in need and assist hundreds of children who have found themselves or were at the dangerous threshold of finding themselves on the streets.  The children have been provided with food, social, medical and psychological services, vocational training and care without which it is difficult to imagine their future.
“There is no present or future without the past. It is you who made today possible. Our parents and grandparents are the blessing that keeps us always believing that “Giving” is a great value.  Through the eyes of our elderly people we see our history and achievements as a Nation. We cherish every moment with you as being a valuable lesson for us to grow stronger and wiser,” VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian said.