18:05 | 23.04.14 | Նորություններ | 4490
Օրանժ Արմենիայի ֆեյսբուքյան էջում կազմակերպվող վիդեոմրցույթի հաղթողը կստանա դեպի Կանն ուղեւորության ամբողջական փաթեթ երկու հոգու համար՝ ներառյալ ավիատոմսեր, համար հինգաստղանի հյուրանոցում, անձնական վարորդ եւ մուտք դեպի կինոփառատոն կարմիր գորգով՝ աշխարհահռչակ կինոաստղերի հետ միասին:
«Արդեն հինգերորդ տարին անընդմեջ Orange-ն իր բաժանորդներին հնարավորություն է ընձեռում որպես պատվավոր հյուր մասնակցել Կաննի միջազգային կինոփառատոնին: Սա բացառիկ հնարավորություն է բոլոր նրանց համար, ովքեր սիրում եւ գնահատում են կինոն: Ակնկալում ենք մեր բաժանորդների ակտիվ մասնակցությունն այս մրցույթին եւ անհամբեր սպասում ենք նրանց յուրօրինակ տեսանյութերին», - ասել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Մրցույթին մասնակցելու համար Orange-ի բաժանորդները պետք է պատրաստեն «Երազ տեսա. կինոյում էի» թեմայով կարճ տեսանյութ, բեռնեն այն եւ մինչեւ մայիսի 6-ը տեսանյութի հղումն անձնական նամակով ուղարկեն Orange-ի Բաժանորդների սպասարկման թիմի ֆեյսբուքյան էջին՝  նամակում նշելով իրենց ամբողջական անունն ու ազգանունը, անձնագրային տվյալները, Orange հեռախոսահամարը, ինչպես նաեւ լրացուցիչ կոնտակտային հեռախոսահամար: Հաստատվելուց հետո տեսանյութերը կհրապարակվեն Orange-ի ֆեյսբուքյան էջում եւ հասանելի կլինեն քվեարկության համար:
Քվեարկության ավարտին` մայիսի 6-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ առավելագույն թվով Facebook-քվեներ (like-եր) հավաքած տասնհինգ տեսանյութերը կքննարկվեն Orange-ի ժյուրիի կողմից, եւ դրանցից լավագույնին կշնորհվի մրցանակը: Ժյուրին հատկապես գնահատելու է տեսանյութերի յուրօրինակությունը, հումորը, ստեղծագործական ու հուզական կողմը, սակայն ոչ տեխնիկական որակը: Տեսանյութը կարելի է նկարահանել ինչպես տեսախցիկով, այնպես էլ բջջային հեռախոսով, այն չպետք է գերազանցի 1 րոպեն:
Հաղթող տեսանյութի հեղինակի անունը հայտնի կդառնա մայիսի 8-ին, Orange-ի գրասենյակում, ուր կհրավիրվեն ամենաշատ քվեներ հավաքած տասնհինգ տեսանյութերի հեղինակները:
Մրցույթի պայմաններին ավելի մանրամասն ծանոթանալու համար կարող եք այցելել  http://orangearmenia.am/events/to-cannes/:

18:05 | 23.04.14 | Новости | 4523
Победитель видеоконкурса, проводимого на страничке Orange Армения в Фейсбуке, получит полный пакет поездки в Канны на двоих – авиабилеты, номер в пятизвездочном отеле, личного водителя и возможность пройти по «красному ковру» на открытии фестиваля.
«Уже в пятый раз мы предоставляем возможность нашим абонентам стать почетным гостем Каннского кинофестиваля. Это исключительная возможность для всех тех, кто любит и ценит кинематограф. Мы надеемся, что наши абоненты проявят активность и примут участие в конкурсе, ждем от них интересных видеороликов», - сказал гендиректор компании Orange Армения Франсис Желибтер.
Для участия в конкурсе абоненты Orange должны подготовить короткий видеоролик на тему «Я увидел сон…. я был в кино» и до 6 мая выслать ссылку на видеоролик на страничку компании в Фейсбук.
После того, как ролик будет утвержден, он будет опубликован на странице компании в Фейсбук, после чего начнется голосование.
После окончания голосования 15 видеороликов, которые наберут большее количество like-ов, будут обсуждены членами жюри компании Orange, и автор ролика, признанного лучшим, получит приз – поездку в Канны.
Видеоролик можно будет снять как на камеру, так и на мобильный телефон, он должен быть не длиннее одной минуты.
Имя победителя будет объявлено 8 мая, в офис компании Orange также будут приглашены остальные 15 авторов лучших видеороликов.