12:45 | 12.05.14 | Նորություններ | 4715
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարժական կապի համարների տեղափոխելիության համակարգի (MNP) ներդրումը Հայաստանի հեռահաղորդակցության ծառայությունների շուկայում դրական զարգացում է համարում:
«Այս ծառայությունն ոչ միայն սպառողին ընտրության ավելի մեծ հնարավորություն է ընձեռել, այլեւ խթանել է մրցակցային մթնոլորտը, թե հաճախորդի տեսակետից եւ թե բջջային կապի օպերատորների տեսակետից: Գործընթացը կազմակերպելիս հաշվի են առնվել առկա փորձի լավագույն օրինակները, ինչը թույլ է տալիս գործընթացը դրական գնահատել», - Մեդիամաքս-ին ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մամուլի քարտուղար Վահե Իսահակյանը:
Խոսելով նոր ծառայության գործարկման հատ կապված ակնկալիքների մասին` նա ասել է, որ MNP-ն ուղղված է հաճախորդի համար հարմարավետ պայմաններ ապահովելուն եւ ընտրության հնարավորություն ընձեռելուն եւ ոչ թե շուկայի դերակատարներից որեւէ մեկի համար մրցակցային առավելության հնարավորություն ստեղծելուն:
«Այս փաստը քաջ գիտակցելով՝ մենք շուկայում զգալի տեղաշարժեր եւ զարգացումներ չէինք ակնկալում, ինչն էլ հաստատվում է շուկայում առկա ներկայիս իրավիճակով»,- ասել է ընկերության մամուլի քարտուղարը:
Վահե Իսահակյանը տեղեկացրել է, որ ծառայության գործարկումից հետո, ապրիլի 1-ից 30-ն ընկած ժամանակահատվածում, տեղափոխումների թիվն աննշան է եղել (994 բաժանորդ տեղափոխվել է ընկերության ցանց, 2 295-ն անցել են այլ ցանցեր):

12:45 | 12.05.14 | Новости | 4766
Компания ВиваСелл-МТС считает позитивным явлением внедрение системы переносимости мобильных номеров (MNP) на рынке телекоммуникационных услуг Армении.
«Данная услуга не только предоставила более широкий выбор потребителям, но и стимулировала конкурентную атмосферу с точки зрения как абонентов, так и мобильных операторов. В процессе организации учитывались лучшие примеры передовой практики»,- сказал Медиамакс пресс-секретарь компании ВиваСелл-МТС Ваге Исаакян.
Говоря об ожиданиях, связанных с запуском услуги, он отметил, что MNP направлена на обеспечение комфортных условий для абонентов и предоставление возможности выбора, а не на создание возможности конкурентного преимущества для какого-либо из участников рынка.
«Хорошо осознавая этот факт, мы не ожидалаи значительных изменений, что и подтверждается нынешней ситуацией на рынке»,- сказал пресс-секретарь компании.
Ваге Исаакян сообщил, что после запуска услуги, с 1 по 30 апреля число перемещений было незначительным (994 абонентов переместились в сеть компании, 2 295 - в другие сети).