12:27 | 30.05.14 | Նորություններ | 5734
Դրան մասնակցում են շուրջ 40 ընկերություններ, որոնք ներկայացնում են արդեն պատրաստի խաղերի մոբայլ հավելվածներ, բիզնեսի, սոցիալական եւ կրթական ոլորտների, ազատ ժամանցի համար մշակված լուծումներ:
Mobile App Expo-2014-ի կազմակերպիչներն են Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը (EIF), «էմ լաբ էկա» (mLab ECA) ընկերությունը եւ Microsoft հայաստանյան նորարարական կենտրոնը:
ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնախարար Գարեգին Մելքոնյանը ցուցահանդեսի բացմանն ասել է, որ ՏՏ ոլորտը դինամիկ զարգացում է ապրում Հայաստանում, վերջին տարիներին՝ հատկապես մասնավոր սեկտորի աջակցությամբ:
EIF-ի ղեկավար Բագրատ Ենգիբարյանն ասել է, որ Հայաստանում ակտիվ զարգանում է նաեւ մոբայլ հավելվածների բնագավառը. հայ մասնագետների կողմից մշակվել են համաշխարհային ճանաչում ունեցող մի շարք հավելվածներ:
Mobile App Expo-2014-ին մասնակցում է նաեւ Օրանժ Արմենիա ընկերությունը: Ընկերության գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը ողջունել է ցուցահանդեսի մասնակիցներին եւ ասել, որ մոբայլ հավելվածների բնագավառն ընկերության առաջնահերթություններից է:
Ցուցահանդեսի շրջանակում, որը կտեւի մինչեւ մայիսի 31-ը, կկազմակերպվեն մոբայլ խաղերի մրցաշար, բաց դաս աշակերտների համար ԱրմԹաբ-ի օգտագործմամբ: Իսկ մասնակիցները կներկայացնեն իրենց կողմից մշակված մոբայլ հավելվածների գաղափարներ:

12:27 | 30.05.14 | News | 5777
Around 40 companies take part in it; they present completed mobile game apps, business, social, educational and leisure time solutions.
Mobile App Expo-2014 is organized by Enterprise Incubator Foundation (EIF), mLab ECA and Microsoft Innovation Center Armenia.
Deputy Minister of Economy Garegin Melkonyan stated at the opening of the exposition that the IT sphere dynamically develops in Armenia, especially in the recent years with the support of the private sector.
EIF Head Bagrat Yengibaryan said that mobile apps also rapidly develop in Armenia; Armenian specialists have developed a number of globally known apps.
Orange Armenia also takes part in Mobile App Expo-2014. Company’s CEO Francis Gelibter welcomed the participants of the exposition and said that the area of mobile apps is one of the company’s priorities.
Mobile game competition and an open class for students with the use of ArmTab will be held within the exposition, which will last until May 31. Participants will present mobile app ideas developed by them.