14:40 | 02.06.14 | Նորություններ | 4249
Տաղանդավոր պատանիների առջեւ արդեն չորրորդ անգամ իր դռներն է բացել «Նոր անուններ» միջազգային փառատոնը, որի գլխավոր գործընկերը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն է:
«Կատարողական արվեստում հաջողության հասնելու համար երկար տարիների քրտնաջան աշխատանք եւ լսարանի առջեւ հանդես գալու փորձ է պահանջվում: Ներկայացուցչական դարձած այս փառատոնը թույլ է տալիս բեմը տրամադրել պատանիներին` նրանց կատարողական հնարավորություններն ու կարողությունները բացահայտելու եւ զարգացնելու համար: Ողջունում եմ «Նոր անուններ» փառատոնի հերթական մեկնարկը` համոզված լինելով, որ տաղանդավոր կատարողների նոր սերունդ բացահայտելուց բացի, այն հաճելի ապրումների առիթ կդառնա հանդիսատեսի համար»,-ասել է  ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Հունիսի 1-4-ը Երեւանում նախատեսված փառատոնի կազմում ընդգրկվել են 10 երկրի` Հայաստանի, Ռուսաստանի, Դանիայի, Կանադայի, Կուբայի, Լատվիայի, Վիետնամի, Վրաստանի, Չեխիայի եւ Մալթայի  շնորհալի շուրջ 40 պատանի երաժիշտ-կատարողներ, ովքեր միջազգային եւ հանրապետական մրցույթների ու փառատոների բազմակի դափնեկիրներ եւ տարբեր հիմնադրամների կրթաթոշակառուներ են:

14:40 | 02.06.14 | Новости | 4192
Перед талантливыми молодыми людьми уже в четвертый раз открыл свои двери международный фестиваль «Новые имена», генеральным спонсором которого выступает компания ВиваСелл-МТС.
«Для успехов в исполнительском искусстве требуется долгая напряженная работа и опыт выступления перед зрителями. Этот фестиваль позволяет предоставить сцену молодым людям для выявления и развития их возможностей и способностей. Я приветствую очередной старт фестиваля «Новые имена» и уверен, что кроме выявления нового поколения талантливых исполнителей, он также подарит приятные ощущения зрителям»,- сказал гендиректор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В фестивале, который пройдет в Ереване 1-4 июня, принимают участие около 40 одаренных молодых музыкантов-исполнителей из 10 стран (Армения, Россия, Дания, Канада, Куба, Латвия, Вьетнам, Грузия, Чехия и Мальта), которые являются неоднократными победителями международных и национальных конкурсов и фестивалей и получают стипендии от различных фондов.