14:40 | 02.06.14 | Նորություններ | 4249
Տաղանդավոր պատանիների առջեւ արդեն չորրորդ անգամ իր դռներն է բացել «Նոր անուններ» միջազգային փառատոնը, որի գլխավոր գործընկերը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն է:
«Կատարողական արվեստում հաջողության հասնելու համար երկար տարիների քրտնաջան աշխատանք եւ լսարանի առջեւ հանդես գալու փորձ է պահանջվում: Ներկայացուցչական դարձած այս փառատոնը թույլ է տալիս բեմը տրամադրել պատանիներին` նրանց կատարողական հնարավորություններն ու կարողությունները բացահայտելու եւ զարգացնելու համար: Ողջունում եմ «Նոր անուններ» փառատոնի հերթական մեկնարկը` համոզված լինելով, որ տաղանդավոր կատարողների նոր սերունդ բացահայտելուց բացի, այն հաճելի ապրումների առիթ կդառնա հանդիսատեսի համար»,-ասել է  ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Հունիսի 1-4-ը Երեւանում նախատեսված փառատոնի կազմում ընդգրկվել են 10 երկրի` Հայաստանի, Ռուսաստանի, Դանիայի, Կանադայի, Կուբայի, Լատվիայի, Վիետնամի, Վրաստանի, Չեխիայի եւ Մալթայի  շնորհալի շուրջ 40 պատանի երաժիշտ-կատարողներ, ովքեր միջազգային եւ հանրապետական մրցույթների ու փառատոների բազմակի դափնեկիրներ եւ տարբեր հիմնադրամների կրթաթոշակառուներ են:

14:40 | 02.06.14 | News | 4237
The international festival “New Names” opened its doors to talented young musicians for the fourth time - the general partner of the festival is VivaCell-MTS.
“To achieve success in performing arts one needs years of hard work and experience on stage before the audience. The-already-representative festival provides stage for young musicians to reveal and develop their performing abilities and talents. I welcome the beginning of the annual “New Names” festival and I am convinced that, besides revealing a new generation of talented performers, it will give the audience unforgettable moments,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
The festival, which will be held June 1 through June 4 in Yerevan, will host about 40 talented young musicians from 10 countries: Armenia, Russia, Denmark, Canada, Cuba, Latvia, Vietnam, Georgia, Czech Republic and Malta. The participants of the festival are winners of international and republican festivals and scholars of different funds.