13:11 | 11.08.14 | Նորություններ | 6223
Այսօր Orange-ը տեղեկացրել է, որ իր նոր՝ 041 կոդով սկսվող հեռախոսահամարները Orange-ի խանութներից հնարավոր կլինի ձեռք բերել օգոստոսի 20-ից:
Orange-ը որոշել է 041 կոդով սկսվող լավագույն 11 հեռախոսահամարները վաճառել բարեգործական աճուրդի միջոցով, որը տեղի կունենա սեպտեմբերին, անհատական հրավերների հիման վրա:
Յուրաքանչյուր հեռախոսահամարի մեկնարկային գինը կլինի 500 000 դրամ: Orange-ը կկրկնապատկի ամենաբարձր դրույքը, եւ աճուրդի ողջ հասույթը կնվիրաբերվի «Պահենք երեխաներին ընտանիքում» բարեգործական նախագծին:
Նախագիծը, որը մեկնարկել է 2012թ-ին Վորլդ Վիժն Հայաստանի հետ համագործակցությամբ, նպատակ ունի աշխատելու գործիքներ եւ հնարավորություն ստեղծել ծնողների համար, որպեսզի վերջիններս կարողանան հոգ տանել իրենց ընտանիքի մասին` առանց բարեգործությունից շարունակական կախվածության: Այս ծրագրի շնորհիվ արդեն 32 երեխա տուն է վերադարձել մանկատներից ու գիշերօթիկ դպրոցներից:
«Հուսով ենք, որ աճուրդի մասնակիցները կգնահատեն հրաշալի հեռախոսահամար ու ծառայություն ձեռք բերելու եւ միաժամանակ այդ գումարը բարեգործական նպատակների տրամադրելու հնարավորությունը եւ շատ առատաձեռն կլինեն»,- ասել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

13:11 | 11.08.14 | Новости | 6217
Компания Orange сообщила сегодня, что ее новые телефонные номера с кодом 041 можно будет приобрести в магазинах Orange с 20 августа.
Компания Orange решила продать 11 лучших телефонных номеров с кодом 041 на благотворительном аукционе, который состоится в сентябре по персональным приглашениям.
Стартовая цена каждого телефонного номера составит 500 000 драмов. Orange удвоит самую высокую ставку, и вся выручка от аукциона будет пожертвована на благотворительную программу «Оставим детей в семье».
Стартовавшая в 2012 году в сотрудничестве с World Vision Armenia программа преследует цель создать инструменты и возможности для родителей, чтобы они были в состоянии заботиться о своей семье без постоянной зависимости от благотворительности. Благодаря программе уже 32 ребенка вернулись домой из детских домов и школ-интернатов.
«Надеемся, что участники аукциона оценят возможность приобрести отличный телефонный номер и услугу, одновременно, предоставив эти деньги на благотворительные цели, и будут очень щедрыми»,- сказал гендиректор компании Оранж Армения Франсис Желибтер.