16:45 | 05.09.14 | Նորություններ | 3620
Համակարգչային խաղերի հայ նախագծողները կարող են մասնակցել  նոյեմբերի 10-12-ին Բելգրադում կայանալիք հեղինակավոր Casual Connect համաժողովին՝ միաժամանակ իրենց նախագծած խաղերը ներկայացնելով համաժողովին կից անցկացվող IndiePrize ցուցադրություն-մրցույթին:
Casual Connect համաժողովը ներառում է խաղերի ցուցահանդես, դասընթացներ, թեմատիկ ներկայացումներ եւ այլն: IndiePrize մրցույթի մասնակիցները հնարավորություն ունեն ոչ միայն ցուցադրել իրենց խաղերը, այլեւ շփվել indie ծրագրավորողների հետ, փոխանակվել փորձով, ձեռք բերել նոր գործընկերներ եւ հմտություններ:
Այս բացառիկ հնարավորությունից օգտվելու համար ցանկացողները մինչև հոկտեմբերի 8-ը պետք է որպես մասնակից գրանցվեն «Բաց Խաղ» համակարգչային և բջջային խաղերի Հայաստանի բաց առաջնությանը: Բելգրադ մեկնող խաղը կընտրվի «Բաց Խաղ» առաջնության ժյուրիի կողմից:
Հավակնորդները մրցույթին պետք է ներկայացնեն ավարտուն խաղ: Մասնակցության պայմաններին ավելի մանրամասն կարելի է ծանոթանալ մրցույթի կայքում: Մրցույթի կազմակերպիչներն են Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների միությունը (ԻՏՁՄ) եւ Օրանժ Արմենիան:
Հավելենք, որ «Բաց Խաղ» համակարգչային եւ բջջային խաղերի նախագծման առաջնությունը կազմակերպվում է սկսած 2011թ.-ից՝ Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միության (ԻՏՁՄ) եւ «Օրանժ Արմենիա» ընկերության կողմից: Այս տարի առաջնության գլխավոր հովանավորն է «ՍոֆթՔոնսթրաքթ» ընկերությունը:

16:45 | 05.09.14 | News | 3588
Armenian computer and mobile game developers have chance to participate in Casual Connect Belgrade in November 10-12 and therewith present their games to IndiePrize showcase.
The Indie Prize Showcases at Casual Connect offer participants an opportunity to learn and network with other indie game developers and showcase their games, skillsets and ideas to publishers and potential partners.
The potential participants should register for “Open Game” Armenian Open Championship of Computer and Mobile Game Developers until October 8, in order to seize the exclusive opportunity. The best game, presented in Belgrade will be chosen by “Open Game” Jury.
The applicants should submit completed game.
The details of registration can be found in the contest website. The organizers of the contest are Union of Information Technology Enterprises (UITE) and “Orange Armenia” CJSC.
“Open Game” Armenian Open Championship of Computer and Mobile Game Developers is organized by the Union of Information Technology Enterprises (UITE) and “Orange Armenia” CJSC since 2011. This year the general sponsor of the project is “SoftConstruct”.