14:15 | 02.10.14 | Նորություններ | 5072
Beeline–ը մասնակցում է Սոցիալական գործընկերության 5-րդ ազգային կոնֆերանսին, որի հիմնական նպատակն է խթանել եռակողմ սոցիալական գործընկերությունը եւ սոցիալական երկխոսությունը պետական մարմինների, աշխատողների եւ գործատուների միջեւ:
«Միջազգային փորձն ապացուցում է, որ շարունակական համագործակցության պարագայում սոցիալական գործընկերության ինստիտուտը կարող է ծառայել որպես արդյունավետ գործիք երկրի տնտեսական եւ սոցիալական զարգացումն ապահովելու գործընթացում։ Իսկ եռակողմ սոցիալական գործընկերության եւ սոցիալական երկխոսության պարագայում Beeline–ը ստանձնել է սոցիալական գործընկերոջ դեր, ինչպես աշխատակիցների, այնպես էլ պետության համար: Դրանում է նաեւ արտահայտվում մեր` որպես պատասխանատու գործատուի դերը, որը ձգտում է դեպի ավելի լավը փոխել մարդկանց կյանքը»,- իր ողջույնի խոսքում ասել է Հայաստանում  Beeline–ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Beeline–ը  հանդիսանում է Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության (ՀԳՀՄ)մշտական գործընկերը, եւ իր ֆինանսական աջակցությամբ եւ ինտելեկտուալ մասնակցությամբ մշտապես նպաստում է լավագույն մշակույթի ներդրմանը եւ զարգացմանը Հայաստանում»,- նշել է ՀԳՀՄ նախագահ Գագիկ Մակարյանը:
Կոնֆերանսին մասնակցում են ՀՀ օրենսդիր եւ գործադիր մարմինների, դիվանագիտական կորպուսի, միջազգային եւ տարածաշրջանային կառույցների ավելի քան 130 ներկայացուցիչներ:

14:15 | 02.10.14 | Новости | 5091
Beeline принимает участие в 5-й национальной конференции по социальному партнерству, основной целью которой является стимулирование трехстороннего социального партнерства и социального диалога между государственными органами, сотрудниками и работодателями.
«Международный опыт показывает, что в случае длительного сотрудничества институт социального партнерства может служить в качестве эффективного инструмента в процессе обеспечения экономического и социального развития страны. А с точки зрения трехстороннего социального партнерства и социального диалога компания Beeline взяла на себя роль социального партнера как для сотрудников, так и для страны. В этом отражается также наша роль в качестве ответственного работодателя, который стремится изменить жизнь людей к лучшему»,- сказал в своем выступлении гендиректор Beeline Андрей Пятахин.
«Beeline является постоянным партнером Республиканского союза работодателей Армении (РСРА) и  своей финансовой поддержкой и интеллектуальным участием постоянно способствует внедрению и развитию лучшей культуры в Армении»,- отметил президент РСРА Гагик Макарян.
В конференции принимают участие более 130 представителей законодательных и исполнительных органов Армении, дипломатического корпуса, международных и региональных организаций.