14:54 | 03.10.14 | Նորություններ | 5851
ԴիջիՔամփ ամառային երկրորդ տեխնոլոգիական ձեռներեցության ճամբարի լավագույն բիզնես-նախագծերը ներկայացվել են DigiTec տասներորդ հոբելյանական միջազգային տեխնոլոգիական ցուցահանդեսին:
DigiCamp ամառային տեխնոլոգիական ձեռներեցության ճամբարի երիտասարդ գործարարներին այցելել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Beeline-ի սոցիալական ռազմավարության կենտրոնում են տաղանդավոր երիտասարդները, եւ մենք մշտապես աջակցելու ենք նրանց՝ ընձեռելով հնարավորություն հասնել ավելիին, նվաճել նորանոր բարձունքներ եւ օգնել մարդկանց դարձնել կյանքն ավելի լավը։ Հայ երիտասարդներն, իրոք, տաղանդավոր են եւ այսօր մենք տեսնում ենք դրա վառ օրինակը. նրանք այսօր արդեն ստեղծել են իրենց բիզնեսը եւ ես առավել քան համոզված եմ, որ նրանցից շատերը դառնալու են հաջող ձեռնարկատերեր եւ իրենց լուման են ներդնելու երկրի տնտեսության զարգացման գործընթացում»,– ասել է Անդրեյ Պյատախինը։
ԴիջիԹեք էքսպո 2014 տեխնոլոգիական միջազգային ցուցահանդեսին երիտասարդ գործարարների բիզնես-գաղափարները ներկայացվել են տարբեր տաղավարներով:
Նշենք, որ Beeline-ը հանդիսանում է ամենամյա DigiCamp ամառային տեխնոլոգիական ճամբարի մշտական գլխավոր գործընկերը: Ճամբարի հիմնական նպատակն է տեղեկատվական տեխնոլոգիաներով զբաղվող երիտասարդներին համախմբելը, մոտիվացիոն եւ կրթական միջավայր ստեղծելը, ճամբարի երիտասարդ մասնակիցներին ոգեշնչելը` ստեղծելու սեփական բիզնես եւ իրագործելու սեփական ծրագրերը։

14:54 | 03.10.14 | Новости | 5824
Инновационные бизнес-проекты финалистов второго летнего лагеря по технологическому предпринимательству DigiCamp были представлены в рамках десятого юбилейного форума высоких технологий DigiTec Expo 2014.
Юных предпринимателей - финалистов летнего лагеря DigiCamp посетил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин. Компания второй год подряд выступает спонсором летнего лагеря DigiCamp.
«Талантливая молодежь всегда находится в центре социальных программ Beeline. Мы продолжим поддерживать их, предоставляя возможность достичь большего, завоевывать новые вершины и изменить жизнь к лучшему. Армянская молодежь очень талантлива, и сегодня мы видим яркое тому подтверждение. Молодые финалисты технологического лагеря уже создали свой бизнес, и я более чем уверен, что многие из них станут успешными предпринимателями и внесут свой вклад в экономическое развитие страны»,- отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Бизнес идеи молодых предпринимателей на международном форуме высоких технологий DigiTec Expo 2014 были представлены отдельными павильонами и вызвали большой интерес у посетителей форума.
Напомним, что Beeline традиционно является главным партнером ежегодного летнего лагеря предпринимательства DigiCamp, основной целью которого является объединение молодых людей занятых в сфере информационных технологий, создание мотивирующей и образовательной среды, вдохновение молодых участников лагеря на создание собственного бизнеса и реализации собственных программ.