16:14 | 07.10.14 | Նորություններ | 6675
Օրանժ Արմենիայի H+ ցանցը ճանաչվել է շարժական ինտերնետի որակի առաջատարը Հայաստանում և Orange Խմբի եվրոպական ընկերությունների շարքում
Այսօր Orange-ն ամփոփել է իր մասնագետների կողմից տարեսկզբից ի վեր իրականացված ծածկույթի ընդլայնման և կապի որակի բարելավման աշխատանքները:
Իր H+ (մինչև 42.2Մբ/վ արագությամբ) ցանցի ընդլայնմանը հաջորդիվ՝ տարվա սկզբից Orange-ն իրականացրել է ավելի քան 100 ցանցի վերազինման աշխատանքներ և կառուցել 25 նոր շարժական կապի կայան:
Իրականացված այս աշխատանքներն ընկրությանը հնարավորություն են տվել կապի որակը բարելավել ոչ միայն քաղաքների, այլ նաև գյուղական համայնքերի բնակիչների համար:
Մասնավորապես, Վայոց Ձորի Աղավնաձոր, Արարատ մարզի Լուսառատ, Մարմարաշեն, Դիմիտրով, Գետազատ և Նոր Խարբերդ, Արմավիր մարզի Վանանդ և Տալվորիկ, Գեղարքունիքի մարզի Ձորագյուղ, Վաղաշեն, Երանոս, Տավուշի մարզի Շնող Լոռու մարզի Ջրաշեն, Կուրթան և Գարգառ համայնքների բնակիչներն այժմ կարող են լիարժեքորեն օգտվել Orange-ի ծառայություններից: Բացի այդ, Orange-ը բարելավել է ծածկույթը Խոր Վիրապ վանական համալիրի, Գառնի տաճարի և Գեղարդ վանքի տարածքում, ինչպես նաև ամբողջական ծածկույթ ապահովել Երևան-Դիլիջան հանրապետական նշանակության ճանապարհի ողջ երկայնքով՝ ծածկույթի միևնույն բարձր որակն ապահովելով ոլորանների բոլոր հատվածներում:
Գործադրած ջանքերն ապարդյուն չեն անցել. Օրանժ Արմենիայի ցանցը ոչ միայն չորրորդ անգամ անընդմեջ ճանաչվել է շարժական ինտերնետի որակի առաջատարը հայկական շարժական կապի օպերատորների շարքում, այլև առաջին անգամ առաջատարի դիրք է զբաղեցրել նաև Orange Խմբի եվրոպական ընկերությունների շարքում, ինչպես վկայում են  գերմանական «P3 Communications» անկախ միջազգային խորհրդատվական ընկերության կողմից իրականացված ուսումնասիրության արդյունքները:
Ուսումնասիրությունը ներառել է ֆայլերի վերբեռնման և ներբեռնման արագությունը, YouTube տեսանյութերի բացման արագությունը և այլ ցուցանիշների վերլուծությունը: Ըստ այս ուսումնասիրության՝ Orange-ը պահպանել է տեղական և եվրոպական հեռահաղորդակցության շուկայում առաջատարի իր դիրքը, մասնավորապես, սմարթֆոնների միջոցով տվյալների փոխանցման արագության ապահովման հարցում: Նշված ուսումնասիրությունն իրականացվել է 2014թ. մայիսի 1-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում Երևան, Գյումրի, Վանաձոր և Էջմիածին քաղաքների կենտրոններում, գործարար ու առևտրային շրջաններում և արվարձաններում: Հեռահաղորդակցության ոլորտում իրականացվող այս ուսումնասիրությունը շարունակական արշավի մի մասն է կազմում, որն հետազոտում է Orange-ի եվրոպական շուկաներում 3G ցանցով շարժական ինտերնետ ծառայություններ մատուցող օպերատորների ցանցերի որակը:
«Միշտ կարևոր է տեսնել, թե ինչպես են մեր գործադրած ջանքերը բարելավում բաժանորդների փորձառությունը: Տարեսկզբից ի վեր իրականացված նշանակալի ծավալով աշխատանքների շնորհիվ մեր ցանցն առաջատար է ճանաչվել ոչ միայն Հայաստանում, այլև առաջին անգամ նաև Orange-ի եվրոպական ընկերությունների շարքում: Մենք կարողացել ենք պահպանել մատուցվող ծառայությունների որակն արդեն իսկ ծածկույթով ապահովված տարածքներում՝ ցանցի թողունակության բարելավման միջոցով, ինչպես նաև նոր կայանների կառուցմամբ ընդլայնել Orange-ի ծածկույթը՝ ընդգրկելով նորանոր համայնքներ և պետական նշանակության ճանապարհներ: Շարունակելու ենք աշխատել և գործադրել մեր առավելագույն ջանքերը՝  ցանցի ողջ ծածկույթում ծառայությունների միևնույն բարձր որակն ապահովելու համար», - ասել է Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Ի լրումն կատարված աշխատանքների՝ մինչև տարեվերջ Orange-ը նախատեսում է կառուցել ևս 14 կայան և իրականացնել շուրջ 30 կայանների վերազինման աշխատանքներ՝ ծածկելով Տավուշի մարզի Գոշ և Կոտայքի մարզի Գեղադիր, Ողջաբերդ ու Հացավան գյուղերը: Նշված տեխնիկական աշխատանքների շնորհիվ հնարավոր կլինի նաև ծածկույթը բարելավել զբոսաշրջային հայտնի վայր հանդիսացող Գոշավանք վանական համալիրում:

16:14 | 07.10.14 | Новости | 6668
Компания Orange подвела итоги работ по расширению покрытия и улучшению качества связи, которые осуществляются с начала года специалистами компании.
Кроме расширения сети H+ (со скоростью до 42.2 Мб/с), с начала года Orange осуществила модернизацию более 100 сетей и построила 25 новых станций мобильной сети.
Эти работы позволили компании улучшить качество связи не только для жителей городов, но и сельских общин.
В частности, жители общин Агавнадзор (Вайоц Дзор), Лусарат, Мармарашен, Димитров, Гетазат, Нор Харберд (Арарат), Вананд, Талворик (Армавир), Дзорагюх, Вахашен, Еранос (Гегаркуник), Шнох (Тавуш), Джрашен, Куртан и Гаргар (Лори) отныне могут в полной мере воспользоваться услугами Orange. Кроме того, Orange улучшила качество покрытия на территории монастырского комплекса Хор Вирап, храма Гарни и монастыря Гегард, а также обеспечила покрытие вдоль автомагистрали государственного значения Ереван-Дилижан, обеспечив единое высокое качество покрытия на всех участках перевала.
Усилия не были напрасными: сеть Оранж Армения не только 4-й раз подряд признана лидером качества мобильного интернета среди операторов мобильной связи в Армении, но и впервые заняла лидирующие позиции среди европейских компаний Группы Orange. Об этом свидетельствуют результаты исследования германской независимой международной консалтинговой компании «P3 Communications».
Исследование включило скорость upload/download, скорость воспроизведения видео в YouTube, анализ других показателей. Согласно исследованию, Orange сохранила свои лидирующие позиции на местном и европейском рынке телекоммуникаций, в частности, в деле обеспечения скорости передачи данных посредством смартфонов. Исследование проводилось с 1 по 15 мая 2014г. в центрах, деловых и коммерческих кругах городов Ереван, Гюмри, Ванадзор и Эчмиадзин и пригородах.
«Всегда важно видеть, как наши усилия улучшают опыт абонентов. Благодаря крупномасштабным работам, осуществляемым с начала года, наша сеть признана лучшей не только в Армении, но и впервые среди европейских компаний Orange. Мы смогли сохранить качество услуг в зонах покрытия путем совершенствования емкости сети, а также расширили покрытие Orange с помощью строительства станций в новых общинах и дорогах государственного значения. Мы будем продолжать работать и прилагать максимальные усилия, чтобы обеспечить одинаковое высокое качество сети по всей зоне покрытия», - сказал гендиректор Orange Франсис Желибтер.
В дополнение к проделанной работе, до конца года Orange планирует построить еще 14 станций и переоборудовать около 30 станций, покрыв села Гош (Тавуш), Гехадир, Вохчаберд и Ацаван (Котайк). Отмеченные технические работы позволят улучшить покрытие на территории туристического монастырского комплекса Гошаванк.