16:58 | 27.10.14 | Նորություններ | 2693
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն իր անձնական միջոցներից 8 մլն 200 հազ. դրամ է հատկացրել Չկալով գյուղում խմելու ջրի մատակարարման համակարգ կառուցելու համար:
Ներդրման շնորհիվ շուրջ 20 կմ երկարության ջրատարից արդեն իսկ կառուցվել է 5,5 կմ: Իրականացված ծրագրի արդյունքից օգտվելու է 74 ընտանիք:
«Որպես անհատներ, մենք նույնչափ պատասխանատու ենք երկրի համար, որքան որեւէ կազմակերպություն: Այսօրինակ նվիրումը կարեւոր է նաեւ իրականացվող ծրագրերի վերաբերյալ շահառուների տեղեկացվածությունը բարձրացնելու եւ պատասխանատու վերաբերմունք ձեւավորելու տեսանկյունից: Չկալովցիները գիտակցում են, որ ջուրը կենսական նշանակություն ունեցող ռեսուրս է եւ դրա խնայողությունը բխում է ապագա սերունդների նկատմամբ պատասխանատվությունից: Ավելին, ջրատար կառուցող երիտասարդները ձգտում են խուսափել նաեւ ծառահատումներից. որոշ հատվածներում նրանք հրաժարվում են տեխնիկա կիրառելուց` ապավինելով մարդկային ուժին»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

16:58 | 27.10.14 | Новости | 2565
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян выделил из своих личных средств 8 млн. 200 тыс. драмов на строительство системы водоснабжения питьевой воды в селе Чкалово.
Благодаря инвестициям уже построено 5.5 км трубопровода из 20 км. Результатами программами воспользуются 74 семей.
«Как личности мы в равной степени ответственны за страну, сколько любая организация. Подобная преданность важна также с точки зрения повышения осведомленности об осуществляемых программах и формировании ответственного отношения у бенефициантов. Жители этого села осознают, что вода является жизненно важным ресурсом и ее экономия исходит из ответственности перед будущими поколениями. Более того, молодые люди, строящие трубопровод, стремятся избежать также вырубки деревьев: они отказываются применять технику в определенных отрезках, полагаясь на человеческую силу»,- сказал гендиректор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.