17:44 | 31.10.14 | Նորություններ | 5003
Beeline-ը Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի (COAF) հետ համատեղ երեխաների զարգացմանն ուղղված ծրագրի շրջանակում գործարկել է արհեստագործական 4 խմբակ:
Քարակերտ համայնքում այսօր պաշտոնապես բացվել է ծրագրին մասնակցած երեխաների ձեռագործ աշխատանքների ցուցահանդեսը, որին մասնակցել են Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը, Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Անուշ Եդիգարյանը, դպրոցների տնօրեններ եւ այլ հյուրեր:
«Ուրախ ենք, որ մեզ հաջողվեց երեխաների զարգացման համար ստեղծել նոր հնարավորություններ եւ տալ մի հարթակ, որտեղ նրանք յուրովի ձեւով դրսեւորեցին իրենց տաղանդը։ Վստահ եմ, որ արհեստագործական խմբակներին մասնակցությունը ոչ միայն օգնեց գյուղաբնակ երեխաներին իրենց կյանքն ավելի լավը դարձնել, այլեւ բացեց ապագայի ավելի լայն հեռանկարներ», - իր խոսքում նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր Տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Գյուղաբնակ երեխաների շրջանում արհեստագործության զարգացում» ծրագրի շրջանակում բացված խմբակները հնարավորություն են ընձեռում Մյասնիկյան, Քարակերտ, Դալարիկ եւ Արագածավան համայնքների դպրոցների աշակերտներին ձեռք բերել մարզերում պահանջված մասնագիտություններ:
Ցուցահանդեսին ներկայացվել են Արմավիրի մարզի Քարակերտ, Դալարիկ, Մյասնիկյան եւ Արագածոտնի մարզի Արագածավան համայնքի պատանիների արհեստագործական աշխատանքները:
«Գյուղական համայնքներում ապրող երիտասարդները հաճախ չեն գիտակցում արհեստների նշանակությունն իրենց ապագա մասնագիտության եւ աշխատանքի համար: Այս բացը լրացնելու, մեր երեխաների շրջանում արհեստագործությունը զարգացնելու եւ արհեստը նրանց համար եկամտի հնարավոր աղբյուր դարձնելու նպատակով էր, որ Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը դիմեց Beeline-ին եև դրական արձագանք ստացավ» - ասել է Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Անուշ Եդիգարյանը:

17:44 | 31.10.14 | News | 5015
Beeline and Children of Armenia Foundation (COAF) launched 4 crafts groups within the children development joint program.
The exhibition of handicrafts of the children studying in the groups officially opened in the community of Karakert today. Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin, Executive Director of COAF Anush Yedigaryan, directors of schools and other guests took part in the event.
''We are glad that we managed to create new opportunities for children's development and give a platform where they can demonstrate their talent in an original way. I am sure that participation in the crafts groups not only helped the children in villages to make their lives better but opened new prospects of future'', Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin said this in his speech.
The groups opened within ''Development of Crafts among Children in Villages'' program allow pupils of Myasnikyan, Karakert, Dalarik and Aragatsavan communities to gain professions demanded in the marzes.
The exhibition featured handmade works of children of Myasnikyan, Karakert, Dalarik and Aragatsavan communities.
''Young people living in rural communities often don't realize the significance of crafts for their future profession and work. To fill the gap, to make the crafts a source of possible income and develop crafts among children, COAF turned to Beeline and got a positive response'', said COAF Executive Director Anush Yedigaryan.