17:42 | 06.11.14 | Նորություններ | 4983
«Թիչ Ֆոր Արմենիա» («Կրթություն Հայաստան») կազմակերպության եւ աջակիցների օժանդակությամբ, Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնում կայացել է «Սիրելի ուսուցիչ» միջոցառումը, որը համանուն տեղեկատվական արշավի մաս է կազմում:
Նախաձեռնության նպատակը հանրությանն ուսուցչի դերի կարեւորության ու ազդեցության մասին հիշեցնելն է:
Միջոցառմանը մասնակցել են ուսուցիչներ, նրանց թեկնածությունը որպես լավագույն ուսուցիչ ներկայացրած երիտասարդներ, նախաձեռնությանն աջակցող կազմակերպություններ եւ ընկերություններ:
Երախտիքի ուղերձով նախաձեռնությանը միացել են հաղորդավարուհի Գոհար Գասպարյանը, շախմատի աշխարհի չեմպիոն գրոյսմաստեր Լեւոն Արոնյանը, ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, ջազ դաշնակահար Տիգրան Համասյանը եւ ուրիշներ:
«Մենք կիսում ենք ուսուցչի մասնագիտական պատասխանատվությունը, որի հիմքում գիտելիքն ու մասնագիտական հմտություններն են, ինչպես նաեւ աշակերտներին փոխանցվող արժեքներն են»,- նշել է «Կրթություն Հայաստան» կազմակերպության հիմնադիր-նախագահ Լարիսա Ռայանը:
«Տարիների հետ ավելի ու ավելի ես համոզվում, որ մեր կյանքի ուղու ընտրության, հաջողությունների, աշխարհայացքի ձեւավորման ու զարգացման, գեղեցիկն ու հանրօգուտը գնահատելու, զոհողությունների գնալու ու դժվարություններին դիմակայելու, կայացված թե  բարոյապես, եւ թե  ռացիոնալ ճիշտ որոշումների կայացման գործում, իրենց անգնահատելի դերն են ունեցել մեր ուսուցիչները: Խոնարհվում եմ իմ ուսուցիչների առջեւ: Կոչ եմ անում մեր երիտասարդներին՝ փորձել առավելագույնը քաղել նրանց հետ շփումից՝ գիտակցելով դրա կարեւորությունը», - ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:42 | 06.11.14 | Новости | 4915
При поддержке органзации Teach for Armenia и ее партнеров в Центре креативных технологий ТУМО состоялось мероприятие «Любимый учитель», которое является частью одноименной информационной кампании.
Цель инициативы – напомнить обществу о значимости учителей и их роли в обществе.
В мероприятии принимали участие учителя, ученики, предложившие кандидатуры лучших учителей, организации и компании, содействующие мероприятию.
Свои благодарственные письма организаторам мероприятия направили телеведущая Гоар Гаспарян, гроссмейстер, чемпион мира по шахматам Левон Аронян, генеральный директор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян, джазовый пианист Тигран Амасян и другие.
«Мы разделяем профессиональную ответственность учителей, в основе которой лежат знания и профессиональные навыки, а также передаваемые ученикам ценности», - отметила президент-основатель организации Teach for Armenia Лариса Раян.
«С годами все больше убеждаешься, что учителя сыграли неоценимую роль в том, какой жизненный путь мы выбрали, каких достигли успехов, какое у нас сформировалось мировоззрение, как мы научились ценить все красивое и общественно полезное, идти на жертвы и преодолевать трудности, принимать рациональные  или правильные с нравственной точки зрения решения. Я преклоняюсь перед нашими учителями. Призываю наших молодых людей постараться научиться как можно большему при общении с ними, осознавая всю их важность», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.