17:42 | 06.11.14 | Նորություններ | 4983
«Թիչ Ֆոր Արմենիա» («Կրթություն Հայաստան») կազմակերպության եւ աջակիցների օժանդակությամբ, Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնում կայացել է «Սիրելի ուսուցիչ» միջոցառումը, որը համանուն տեղեկատվական արշավի մաս է կազմում:
Նախաձեռնության նպատակը հանրությանն ուսուցչի դերի կարեւորության ու ազդեցության մասին հիշեցնելն է:
Միջոցառմանը մասնակցել են ուսուցիչներ, նրանց թեկնածությունը որպես լավագույն ուսուցիչ ներկայացրած երիտասարդներ, նախաձեռնությանն աջակցող կազմակերպություններ եւ ընկերություններ:
Երախտիքի ուղերձով նախաձեռնությանը միացել են հաղորդավարուհի Գոհար Գասպարյանը, շախմատի աշխարհի չեմպիոն գրոյսմաստեր Լեւոն Արոնյանը, ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, ջազ դաշնակահար Տիգրան Համասյանը եւ ուրիշներ:
«Մենք կիսում ենք ուսուցչի մասնագիտական պատասխանատվությունը, որի հիմքում գիտելիքն ու մասնագիտական հմտություններն են, ինչպես նաեւ աշակերտներին փոխանցվող արժեքներն են»,- նշել է «Կրթություն Հայաստան» կազմակերպության հիմնադիր-նախագահ Լարիսա Ռայանը:
«Տարիների հետ ավելի ու ավելի ես համոզվում, որ մեր կյանքի ուղու ընտրության, հաջողությունների, աշխարհայացքի ձեւավորման ու զարգացման, գեղեցիկն ու հանրօգուտը գնահատելու, զոհողությունների գնալու ու դժվարություններին դիմակայելու, կայացված թե  բարոյապես, եւ թե  ռացիոնալ ճիշտ որոշումների կայացման գործում, իրենց անգնահատելի դերն են ունեցել մեր ուսուցիչները: Խոնարհվում եմ իմ ուսուցիչների առջեւ: Կոչ եմ անում մեր երիտասարդներին՝ փորձել առավելագույնը քաղել նրանց հետ շփումից՝ գիտակցելով դրա կարեւորությունը», - ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:42 | 06.11.14 | News | 5242
Teach For Armenia and its supporters held their “Dear Teacher” event hosted by the TUMO Center for Creative Technologies.
The event, part of an ongoing “Teacher Appreciation” campaign that seeks to bolster the stature of the teaching profession, showcased the favorite teachers of a diverse field of students and former students.
It should be noted that the students were joined in their words and gestures of appreciation by media personality Gohar Gasparyan, chess Grandmaster Levon Aronian, VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian, jazz pianist Tigran Hamasyan, and others whose professional and personal development was unforgettably linked to the remarkable role models they had in their teachers.
“We share the sense of responsibility attached to the teaching profession. It is a responsibility based on knowledge and vocational skills, as well as the values and norms that teachers transmit to their students,” said Larisa Ryan, Teach For Armenia founder and CEO.
“Over the years, you come to realize how inestimable our teachers’ influence was on our life and the path we choose to pursue, on our success, our perception of life and development, ability to appreciate the beauty of serving our community, our ability to sacrifice and withstand the difficulties, on both our moral and rational decisions. I greatly admire my teachers. A teachers advice has a lifelong influence on us, and I encourage our youth to take advantage of every interaction they have with their teacher,” – says VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.