10:04 | 10.11.14 | Նորություններ | 5846
2014թ. նոյեմբերի 22 եւ 23-ին Google Developer Group Armenia (GDG Armenia) խումբը Երեւանում արդեն երկրորդ անգամ կկազմակերպի GDG DevFest տեխնոլոգիական միջոցառումը:
Այն կկայանա ԹՈՒՄՈ ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնում:
Երեւանյան GDG DevFest-ը նախորդ տարի հյուրընկալեց տեխնոլոգիաների ավելի քան 200 սիրահարների, ովքեր 2 օրերի ընթացքում ականատես եղան մի շարք տեխնոլոգիական պրեզենտացիաների, այդ թվում՝ Google ընկերության մասնագետ Իգոր Մահանյոկի Google Glass պրեզենտացիային:
Այս տարի եւս GDG DevFest երկօրյա միջոցառումը հագեցած կլինի բազմաթիվ տեխնոլոգիական պրեզենտացիաներով, որոնք կներկայացնեն ինչպես հայաստանյան, այնպես էլ արտասահմանյան ՏՏ ընկերությունների ներկայացուցիչներ:
Միջոցառման շրջանակներում ընդգրկված թեմաները կունենան բազմակողմանի ուղղվածություն՝ Google ընկերության նորաստեղծ Polymer նախագծից մինչեւ AngularJS, խաղային տեխնոլոգիաներից մինչեւ ստարտափ ընկերություններ:
DevFest Հայաստան 2014-ը կունենա նաեւ հատուկ հյուր՝ Google ընկերության հայազգի աշխատակից Արամ Այազյանը:
Այս տարի միջոցառման երկրորդ օրը կկյանա նաեւ հաքաթոն, որը նվիրված կլինի Android-ի նորամուծություններից մեկին՝ Android Wear-ին: Հաքաթոնի մրցակից թիմերը 12 ժամվա ընթացքում կփորձեն ներկայացնել իրենց կողմից մշակված ծրագրերն ու հավելվածները՝ նախատեսված նորաստեղծ սարքերի համար:
Միջոցառման եւ հաքաթոնի մասնակցության համար բոլոր ցանկացողները կարող են գրանցվել http://DevFest.gdg.am/ կայքում:
Գլոբալ DevFest միջոցառման գլխավոր հովանավորն է Google ընկերությունը, իսկ հայաստանյան միջոցառման հովանավորներ են նաեւ X-TECH եւ Ginosi ընկերությունները:

10:04 | 10.11.14 | Новости | 5815
22-23 ноября 2014 года в Ереване пройдет второе по счету технологическое мероприятие GDG DevFest, организованное группой Google Developer Group Armenia (GDG Armenia).
Мероприятие пройдет в центре креативных технологий ТУМО.
В прошлом году в ереванском GDG DevFest приняли участие более 200 человек, которые в течение двух дней увидели ряд технологических презентаций, в том числе презентацию проекта Google Glass программиста компании Google Игоря Маханька.
В этом году двухдневный GDG DevFest также будет богат технологическими презентациями, подготовленными как армянскими, так и зарубежными ИТ-компаниями.
В рамках мероприятия будет объединено множество тем, от проекта Polymer компании Google до AngularJS, от игровых технологий до стартап-компаний.
Особым гостем DevFest Армения 2014 станет сотрудник Google армянского происхождения Арам Аязян.
В ходе второго дня мероприятия состоится хакатон, посвященный инновации Android - Android Wear. За 12 часов участники хакатона должны будут представить разработанные ими программы и приложения для новых устройств.
Для участия в мероприятии и хакатоне все желающие должны зарегистрироваться на сайте http://DevFest.gdg.am/.
Спонсором глобального DevFest является компания Google. Кроме того, спонсорами армянского DevFest стали компани X-TECH и Ginosi.