14:45 | 28.11.14 | Նորություններ | 5327
Orange Ֆրանսիայի աջակցությամբ Հեռախոսամարաթոն 2014-ի ընթացքում գրանցվել է ավելի քան 1,37 միլիոն եվրոյի նվիրատվության խոստում:
Արդեն 15 տարի Orange-ը համագործակցում է Ֆրանսիայում «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հետ` աջակցելով վերջինիս կողմից իրականացվող Հեռախոսամարաթոն դրամահավաք ծրագրին:
Orange-ը, մասնավորապես, «Հայաստան» հիմնադրամի կամավորներին տրամադրել էր իր հեռահաղորդակցության եւ ՏՏ հարթակները, մասնավորապես՝ Կաշանում, Լիոնում, Մարսելում եւ Տուլուզում գործող իր հեռախոսային կենտրոնները:
Նոյեմբերի 19-ից 23-ն Orange-ի հեռախոսային կենտրոններից 750 կամավորներ հեռախոսազանգեր են կատարել ավելի քան 60,000 ընտանիքների եւ ձեռնարկությունների, ինչի արդյունքում գրանցվել է ավելի քան 1,370,000 եվրոյի չափ նվիրատվության խոստում:
Հանգանակված միջոցները ծառայելու են Հայաստանում գյուղատնտեսական ծրագրերի, Վարդենիս-Մարտունի ավտոճանապարհի կառուցման, Ղարաբաղում համայնքային կենտրոնների ստեղծման եւ այլ ծրագրերի ֆինանսավորմանը:
Ինչպես նախորդ տարիներին, այս տարի եւս Օրանժ Արմենիան իր բաժանորդներին հնարավորություն է տվել մասնակցել Հեռուստամարաթոնին եւ կատարել նվիրատվություններ ՝ ուղարկելով SMS 7733 համարին կամ զանգահարելով 090008000 համարով: Մեկ SMS ուղարկելու կամ մեկ զանգ կատարելու դեպքում Orange-ի բաժանորդները նվիրաբերել են 500 դրամ:

14:45 | 28.11.14 | Новости | 5293
При поддержке компании Orange во Франции в рамках Телетона-2014 были получены обещания пожертвовать более 1,37 млн. евро.
Уже 15 лет Orange сотрудничает со всеармянским фондом «Айастан» во Франции, оказывая содействие программе по сбору средств.
В частности, Orange предоставила волонтерам фонда «Айастан» свои телекоммуникационные и ИТ-площадки, в том числе колл-центры в Кашане, Лионе, Марселе и Тулузе.
С 19 по 23 ноября 750 добровольцев совершили звонки в более 60 тысяч домов и компаний Франции, в результате получив обещания пожертвований в размере 1.370.000 евро.
Собранные средства будут направлены на реализацию сельскохозяйственных программ в Армении, строительство дороги Варденис-Мартуни, на создание общинных центров в Карабахе и другие программы.
Как и в прошлые годы, в этом году Orange Armenia предоставила своим абонентам возможность участвовать в мероприятии и делать пожертвования. Отправив СМС-сообщение на номер 7733 или позвонив по номеру 090008000, можно перечислить в фонд 500 драмов.